
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Szörnyű tragédia történt szerda este Sóváradon, ahol négy személy vesztette életét, köztük a polgármester és lánya is.
2022. július 21., 11:272022. július 21., 11:27
2022. július 21., 17:292022. július 21., 17:29
Az első hírek arról szóltak, hogy szerdán délután négyen beleestek egy pöcegödörbe Sóváradon, a segítségükre több mentőautó és mentőhelikopter is a helyszínre sietett – jelentették a Maros megyei tűzoltók. Az áldozatok között volt egy 62 éves személy, akit helikopterrel szállítottak kórházba, állapota válságos volt. A másik három személyt, egy 32 éves nőt és egy 48, illetve egy 59 éves férfit már nem tudtak megmenteni.
Az egyik áldozat Bíró Csaba sóváradi polgármester, a hölgy pedig a lánya, ők ketten a szomszédnak igyekeztek segíteni, akinek az állatfarmján lévő pöcegödörben történt a tragédia. A jelentés szerint a takarításra megkért férfi a felszabaduló gázaktól elájult, a segítségére leereszkedő személyeket nem lehetett már megmenteni.
A marosvásárhelyi sürgősségi klinika kórház sajtószóvivője, Mariana Negoita a Székelyhonnak délután megerősítette, hogy a kórházba szállított negyedik áldozat is életét vesztette.
A Sóváradi Lapozgató azt írja, „a község vezetőjét veszítettük el, aki egész életét Sóvárad előrehaladásának szentelte. És a magyarság érdekvédelmének. Ha körülnézünk Sóváradon, az ő keze munkáját látjuk a leaszfaltozott utakon, az újjáépülő óvodán, a megújult kultúrotthonon és megannyi más megvalósításban. Rendre törekedett – és rendet hagyott maga után. Igazi vezetőként és igaz embertársként, életmentés közben távozott. Ennél magasztosabb életbefejezése nem is lehetne egy polgármesternek. Lánya, Mónika nemrég alapított családot, és megalkotott egy gyönyörű levendulamezőt, amelynek tervezte az avatóünnepségét. A természet és a szépség – azt mondta, ez legyen a két fő eleme az ünnepségnek. Pár hónapos kisfiának mi, hátramaradottak kell elmondjuk, miről álmodott édesanyja... Ő anya volt, de a szüleinek gyermeke is, és egy jó gyermek ösztönösen segíteni próbál szülőjén, ha annak szüksége van rá”.
Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.
Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.
Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.
Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.
Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.