
Fotó: Gergely Imre
Mivel a korábbi két alkalom nagyon jól sült el, ezért nem volt kérdés, hogy folytatódik a sorozat: idén is megszervezik a Fuss Neki! Gyergyó adománygyűjtő akciót. Július 16-tól jelentkezhetnek erre a civil szervezetek közösségi programjaikkal.
2024. július 15., 15:352024. július 15., 15:35
2024. július 15., 15:382024. július 15., 15:38
Három hét áll a gyergyószentmiklósi és környékbeli civil szervezetek rendelkezésére, hogy bekapcsolódjanak a Fuss Neki! Gyergyó harmadik kiadásába, és támogatásokat szerezzenek az újabb projektjeikhez.
Amint Elekes István programfelelős hétfői sajtótájékoztatóján ismertette, augusztus 5-ig áll nyitva az ajtó az alapítványok, egyesületek számára, hogy jelentkezzenek a Gyergyo.fussneki.ro oldalon, megjelölve azokat a projektjeiket, amelyek megvalósításához adományokat szeretnének gyűjteni. Jöhetnek olyanok is, akik már korábban is részt vettek ebben, de újakat is szívesen látnak.
A mozgalom következő szakasza augusztus 6. és szeptember 2. közé esik, ez alatt regisztrálhatnak a futó, gyalogló, kerékpározó nagykövetek, akik egy-egy szervezetet, egy-egy projektet képviselve vállalják, hogy valamekkora távot teljesítenek a jó ügy érdekében, népszerűsítik a projektet az adományok reményében.
Aznap kell majd teljesíteni a bevállalt távokat, lehetőség szerint a város területén.
Ismételten felhívják a figyelmet, hogy ez nem futó-, kerékpározó- vagy gyaloglóverseny, hanem az adománygyűjtés, a közösségi projektek támogatása a cél. Szeptember 28-ra ugyanakkor kísérőprogramokat is szerveznek, aminek célja, hogy ne csak nagykövetként, hanem nézőként is érdemes legyen bekapcsolódni az eseménybe.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
Kovászna Megye Tanácsa pénteken jóváhagyta a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó pszichiátria 170 éves épületének felújítását, illetve az ahhoz tartozó dokumentáció egy részét.
szóljon hozzá!