
Fotó: Kelemen Kinga/Filmszereda
Nemzetközi, román, illetve magyar filmekkel várja a nézőket a harmadik kiadásához érkezett Filmszereda – Székelyföldi Mozgókép Fesztivál. A hatnapos rendezvény során lesz premier vetítés is, amelyen Szőcs Petra Déva című filmjét Csíkszeredában láthatja először az erdélyi közönség.
2019. augusztus 23., 20:142019. augusztus 23., 20:14
2019. augusztus 25., 10:282019. augusztus 25., 10:28
A 2018-as, illetve 2019-es filmeket felvonultató fesztiválon továbbá Nemes-Jeles László Napszállta, Reisz Gábor Rossz Versek, Nagypál Orsi Nyitva című filmjei is vászonra kerülnek. A román filmek közül a Iura Luncașu Taci sau faci, vagy épp Gabi Virginia Șarga, Cătălin Rotaru Să nu ucizi filmjeit emelik ki a szervezők a szerkesztőségünknek is elküldött közleményükben.
A gyerekekre, fiatalokra is gondoltak a fesztivál szervezői és a hétvégi délelőttökön animációs filmeket is vetítenek.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
szóljon hozzá!