
Hargitafürdő télen. El kell kerülni, hogy ezek az állapotok megismétlődjenek
Fotó: Pinti Attila
Ahhoz, hogy ne ismétlődjenek meg az elmúlt télen tapasztalt kaotikus állapotok, a hétvégeken Hargitafürdőre érkező nagyszámú vendég járművei számára jóval több parkolási lehetőségre van szükség. Erre a volt bányavállalat zagytározójának felülete jelentene egyelőre ideiglenes megoldást.
2021. november 21., 22:062021. november 21., 22:06
2021. november 22., 10:032021. november 22., 10:03
A téli vakációban, az ünnepekre majd az ezt követő hétvégéken érkező nagyszámú látogató miatt példátlan méretű káosz alakult ki az elmúlt télen Hargitafürdőn, amely nem rendelkezik nagyszámú gépkocsi befogadására alkalmas parkolóhelyekkel.
A forgalom ilyenkor alig araszolt, kilométeres sorokban álltak az üdülőtelepülésre vezető út két oldalán az autók, és többször előfordult, hogy a közlekedésrendészetnek kellett visszafordítania az érkezőket, mert Hargitafürdő megtelt.

Torlódás, hosszú kocsisorok, sérülthöz siető, majd a forgalmi káosz miatt elakadt mentőautó jellemezte szombaton a Hargitafürdőre vezető megyei utat. Korlátozások nélkül vasárnap is hasonló tumultus várható a „dugóban” álldogálók szerint.
Az ilyen esetek megismétlődését a volt bányavállalat 1. számú zagytározójának több hektáros felületén téli időszakban ideiglenesen kialakítandó parkolóval lehetne elkerülni, amely
A szükséges lépésekről már elkezdődött egy egyeztetés a csíksicsói illetékesekkel – közölte kérdésünkre Korodi Attila. Csíkszereda polgármestere szerint bármilyen döntés is születik, új parkolókat csak csíkcsicsói területen lehet létrehozni. „A kérdés az, hogy lehet ezt kialakítani, milyen rendszerekben” – mutatott rá a városvezető, hozzátéve,
Emlékeztetett, korábban felmerült az az ötlet is, hogy legyen egy parkoló a közigazgatásilag a városhoz tartozó Hargitafürdőre vezető út alsó végén, de a visszajelzések szerint az ide érkezők nem lesznek hajlandók gépkocsijaikat a Tolvajos-tetőn hagyni.
Nemrég fejezték be a Hargitafürdőre vezető megyei besorolású út felújítását
Fotó: Pinti Attila
Másrészt egy állandó lakókkal rendelkező településről van szó, és az oda vezető megyei utat nem lehet lezárni.
– legalábbis rövid távon. Korodi szerint ehhez a zagytározót birtokló felszámoló céggel kell megállapodni.
Hasonlóan látja a helyzetet Péter Lukács csíkcsicsói polgármester is, aki szerint a közbirtokossággal egyeztetve az a szándékuk, hogy a zagytározón ideiglenes parkolót hozzanak létre.
Fotó: Pinti Attila
Ehhez a sípályákon használt hótaposó géppel és erőgéppel kell a havat majd eltolni és tömöríteni, a bejutást pedig lehet biztosítani a zagytározó alsó végétől, így az autóknak nem kellene a település központjáig feljönniük. Ugyanakkor területcseréket kezdeményeztek a közbirtokossággal annak érdekében, hogy új parkolókat alakítsanak ki, mert az önkormányzatnak erre jobbak a lehetőségei, az érintett területeket ugyanis ki kell venni az erdőalapból – tudtuk meg.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
1 hozzászólás