
Hargitafürdő télen. El kell kerülni, hogy ezek az állapotok megismétlődjenek
Fotó: Pinti Attila
Ahhoz, hogy ne ismétlődjenek meg az elmúlt télen tapasztalt kaotikus állapotok, a hétvégeken Hargitafürdőre érkező nagyszámú vendég járművei számára jóval több parkolási lehetőségre van szükség. Erre a volt bányavállalat zagytározójának felülete jelentene egyelőre ideiglenes megoldást.
2021. november 21., 22:062021. november 21., 22:06
2021. november 22., 10:032021. november 22., 10:03
A téli vakációban, az ünnepekre majd az ezt követő hétvégéken érkező nagyszámú látogató miatt példátlan méretű káosz alakult ki az elmúlt télen Hargitafürdőn, amely nem rendelkezik nagyszámú gépkocsi befogadására alkalmas parkolóhelyekkel.
A forgalom ilyenkor alig araszolt, kilométeres sorokban álltak az üdülőtelepülésre vezető út két oldalán az autók, és többször előfordult, hogy a közlekedésrendészetnek kellett visszafordítania az érkezőket, mert Hargitafürdő megtelt.

Torlódás, hosszú kocsisorok, sérülthöz siető, majd a forgalmi káosz miatt elakadt mentőautó jellemezte szombaton a Hargitafürdőre vezető megyei utat. Korlátozások nélkül vasárnap is hasonló tumultus várható a „dugóban” álldogálók szerint.
Az ilyen esetek megismétlődését a volt bányavállalat 1. számú zagytározójának több hektáros felületén téli időszakban ideiglenesen kialakítandó parkolóval lehetne elkerülni, amely
A szükséges lépésekről már elkezdődött egy egyeztetés a csíksicsói illetékesekkel – közölte kérdésünkre Korodi Attila. Csíkszereda polgármestere szerint bármilyen döntés is születik, új parkolókat csak csíkcsicsói területen lehet létrehozni. „A kérdés az, hogy lehet ezt kialakítani, milyen rendszerekben” – mutatott rá a városvezető, hozzátéve,
Emlékeztetett, korábban felmerült az az ötlet is, hogy legyen egy parkoló a közigazgatásilag a városhoz tartozó Hargitafürdőre vezető út alsó végén, de a visszajelzések szerint az ide érkezők nem lesznek hajlandók gépkocsijaikat a Tolvajos-tetőn hagyni.
Nemrég fejezték be a Hargitafürdőre vezető megyei besorolású út felújítását
Fotó: Pinti Attila
Másrészt egy állandó lakókkal rendelkező településről van szó, és az oda vezető megyei utat nem lehet lezárni.
– legalábbis rövid távon. Korodi szerint ehhez a zagytározót birtokló felszámoló céggel kell megállapodni.
Hasonlóan látja a helyzetet Péter Lukács csíkcsicsói polgármester is, aki szerint a közbirtokossággal egyeztetve az a szándékuk, hogy a zagytározón ideiglenes parkolót hozzanak létre.
Fotó: Pinti Attila
Ehhez a sípályákon használt hótaposó géppel és erőgéppel kell a havat majd eltolni és tömöríteni, a bejutást pedig lehet biztosítani a zagytározó alsó végétől, így az autóknak nem kellene a település központjáig feljönniük. Ugyanakkor területcseréket kezdeményeztek a közbirtokossággal annak érdekében, hogy új parkolókat alakítsanak ki, mert az önkormányzatnak erre jobbak a lehetőségei, az érintett területeket ugyanis ki kell venni az erdőalapból – tudtuk meg.
Egyes üzemanyag-forgalmazók kedden újra emelték a benzin árát, így az öt nagy töltőállomás-hálózat közül négyben azonosak az árak.
A kormány keddi ülésén jóváhagyta a közoktatási intézmények (bölcsődék, óvodák, iskolák) finanszírozásának kiszámításához használt fejpénz 6,5 százalékos emelését az idei évre.
Újabb történelmi mélypontra került kedden a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2180 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 1,82 banis (0,35 százalékos) emelkedést jelent a hétfői 5,1998 lejhez képest.
A képviselőház és a szenátus együttes keddi ülésén szavaztak a törvényhozók a PSD, az AUR és a Béke – Románia az első bizalmatlansági indítványáról.
A kormány elleni bizalmatlansági indítvány „hazug, cinikus és mesterkélt” – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök az indítvány keddi parlamenti vitáján.
A kormány hétfőn este elfogadta az állattenyésztési ágazat állami támogatási programjának 2026-os keretösszegét jóváhagyó határozatot; ez legfeljebb 137,201 millió lej kötelezettségvállalási előirányzat lehet – közölte a mezőgazdasági minisztérium.
Kedden délelőtt 11 órától vitáznak és titkos, golyós szavazással döntenek a PSD, az AUR és a Béke – Románia az első parlamenti frakcióinak bizalmatlansági indítványáról.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
1 hozzászólás