
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Szerkezetkész állapotban van már Hargitafürdőn a közösségi központ épülete, amely a tűzoltószertár és garázs mellett orvosi rendelőnek, gyógyszertárnak, irodáknak, közvécének is helyet biztosít majd. A belső munkálatokat télen is tudják majd folytatni, jövő tavasszal pedig átadják a létesítményt.
2024. szeptember 02., 17:502024. szeptember 02., 17:50
2024. szeptember 02., 18:532024. szeptember 02., 18:53
A kétszárnyú épület műszaki tervei tavaly készültek el, ezután írták ki a kivitelezéshez szükséges közbeszerzési eljárást, a szerződés aláírása után pedig szeptemberben kezdődött az építkezés. Az ütemtervnek megfelelően haladtak,
A hargitafürdői jégpályával szemben elhelyezkedő közösségi központra nagy szükség van, mivel több hiánypótló szolgáltatást tud majd nyújtani.
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Bors Béla csíkszeredai alpolgármester szerint belső vakolás és csempézés következik, majd elkészítik a fűtésrendszert is annak érdekében, hogy a téli időszakban is lehessen folytatni a belső szereléseket. Hozzátette,
A Csíkszeredához tartozó, de várostól 22 kilométerre lévő hegyi üdülőtelep megközelítése vészhelyzet esetén időbe telik a hivatásos tűzoltók számára, ugyanakkor közel épültek egymáshoz a házak, és ha tűz keletkezik, a lángok gyorsan át tudnak terjedni egyik épületről a másikra.
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
A bal szárnyban gyógyszertárt rendeznek be irodahelyiséggel, raktárral, személyzeti mosdóval, jut iroda a Hargitafürdőért Egyesületnek, de egy orvosi rendelőt is kialakítanak a földszinten, amely kezelővel, öltözővel és illemhellyel rendelkezik majd. Ott
mivel az üdülőtelepen ez hiányzik, viszont a turisták számára szükséges. Az 522 négyzetméternyi hasznos felületű épület tetejére napelemrendszert szerelnek majd fel.
A beruházás értéke 4,2 millió lej, ezt teljes egészében a helyi költségvetésből biztosítják.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!