
Fotó: Pinti Attila
Eredményvárás közben az Állandó Választási Hatóság (AEP) honlapján követhető adatokból leszűrtük a Hargita megyei városok részvételi arányát. Az adatok magukért beszélnek.
2024. június 09., 23:102024. június 09., 23:10
2024. június 09., 23:232024. június 09., 23:23
Részvételi arányok az önkormányzati választásokon a Hargita megyei városokban:
Csíkszereda 44,23 százalék;
Székelyudvarhely 49,4 százalék;
Gyergyószentmiklós 42,24 százalék;
Szentegyháza 53,8 százalék;
Székelykeresztúr 50,39 százalék;
Balánbánya 34,86 százalék;
Tusnádfürdő 64,97 százalék;
Borszék 58,32 százalék;
Maroshévíz 45,62 százalék.
Részvételi arányok az európai parlamenti választásokon a Hargita megyei városokban:
Csíkszereda 46,07 százalék;
Székelyudvarhely 50,65 százalék;
Gyergyószentmiklós 43,17 százalék;
Szentegyháza 54,58 százalék;
Székelykeresztúr 51,07 százalék;
Balánbánya 35,1 százalék;
Tusnádfürdő 68,1 százalék;
Borszék 59,91 százalék;
Maroshévíz 46,27 százalék.
71 éves korában elhunyt pénteken Catherine O’Hara a Reszkessetek betörők, Beetlejuice, Wyayy Earp, Schitt$ Creek és a The Last of Us színésznője. Halálának oka egyelőre még nem ismert.
A csenei gyerekgyilkosságban érintett 13 éves fiú szüleitől megvonták a szülői jogokat, és a kiskorút a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) képviselői elvitték a családjától.
Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.
Óriási medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn, Szőke Gábor Miklós szobrászművész 3,5 méter magas alkotását jövő héten avatják fel – tájékoztatta az MTI-t pénteken Varga Attila, a szoborállítást kezdeményező tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió tulajdonosa.
Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.
Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
szóljon hozzá!