
Fotó forrása: Csányi Attila
Két egyesület képviselői is élelmiszerekből, tisztálkodási és ruházati cikkekből, illetve játékokból álló csomagot vittek a román–ukrán határhoz Hargita megyéből. Az összefogás erejét megtapasztalva nem egyszeri akcióról van szó, további segítséget szeretnének nyújtani a bajba jutottaknak.
2022. február 28., 15:042022. február 28., 15:04
2022. március 01., 14:422022. március 01., 14:42
Csányi Attila a székelyudvarhelyi Tegyünk Egymásért Egyesület részéről elmondta, egy németországi alapítvány balánbányai fiókjával közösen ők maguk szállították a csomagokat a szeretvásári határátkelőhöz Suceava megyébe. „Szombaton és vasárnap voltunk ott, fogadtuk az érkezőket. A spontán segítségnyújtási ötlet révén két utánfutót sikerült megtölteni. A csomagok ivóvizet, kalácsot, tartós élelmiszert, paplanokat, plédeket, ruhákat és higiéniai termékeket is tartalmaztak, a gyerekeknek pedig játékokat is vittünk” – tudatta, kiemelve,
Elmondása szerint örvendetes volt látni, milyen sok civil szervezet és magánember segíti a menekülni kényszerülőket. „Személyesen adtuk át a csomagokat, elképesztő hálával voltak az emberek segítség iránt. Nagy összefogásról tesz tanúbizonyságot ez a helyzet” – számolt be a tapasztalatairól.
Fotó forrása: Csányi Attila
A következő időszakban újabb szállítmánnyal készülnek a határhoz, hiszen – mint Csányi Attila elmondta – a németországi alapítvány jóvoltából két teherautónyi adományt fognak továbbítani, amelyet Németországból küldenek a napokban. A szállítmány egy részét a határhoz, a másikat pedig Kárpátaljára szeretnék vinni.
Fotó forrása: Csányi Attila
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
szóljon hozzá!