
Fotó: Abir Sultan/EPA/Agerpres
Pénzadományokat és használati tárgyakat gyűjt Hargita Megye Tanácsa a törökországi földrengés áldozatainak. Az adományok Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Székelyudvarhelyen és Székelykeresztúron is átadhatók.
2023. február 15., 18:192023. február 15., 18:19
Törökország bukaresti nagykövetségével egyeztetve az alábbiakra van leginkább szükség:
A segíteni akarókat arra kérik, hogy új termékeket adományozzanak. Az adományokat hétköznaponként 8 és 16 óra között várják az alábbi helyszíneken:
Csíkszeredában a megyeháza Sapientia egyetem felőli garázsánál;
Székelyudvarhelyen az 1989. december 1. utca 9. szám, 2. emeletén;
Székelykeresztúron a Szabadság tér 55. szám, 2. emeletén;
Gyergyószentmiklóson a Szabadság tér, 12. szám, 5-ös szobájában.
A Hargita Megyéért Egyesületen keresztül pedig pénzbeli adományok felajánlására is lesz lehetőség. A segitunk.online oldalon keresztül az Adományok fül alatt lehet pénzadományokat küldeni. Az összegyűlt összegből további használati tárgyakat vásárolnak.
Hargita Megye Tanácsa ugyanakkor a polgármesteri hivatalok felé is felhívással fordult, hogy csatlakozzanak a kezdeményezéshez és a községekben is alakítsanak ki gyűjtőpontokat. Az összegyűlt adományokat Törökország bukaresti nagykövetsége által felállított gyűjtőpontra szállítják és onnan juttatják el a rászorulóknak.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
Kovászna Megye Tanácsa pénteken jóváhagyta a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó pszichiátria 170 éves épületének felújítását, illetve az ahhoz tartozó dokumentáció egy részét.
A kormány pénteki rendkívüli ülésén meghosszabbította szeptember 30-ig a villamosenergia-piaci biztonsági intézkedések hatályát.
Ötven évvel ezelőtt önállósult a marosvásárhelyi Felsővárosi Református Egyházközség, ezt ünneplik meg a hétvégén.
Több mint 800 millió lejt hagyott jóvá pénteki rendkívüli ülésén a kormány Románia Iskolaprogramjára – közismertebb nevén a tej-, kifli- és gyümölcsprogramra –, amely a teljes tanév során ingyenes tízórait biztosít a diákoknak.
szóljon hozzá!