
A múlt év során összesen 615 alkalommal állapítottak meg törvénysértést a Hargita megyei fogyasztóvédők. Képünk illusztráció
Fotó: Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság
Több mint két és fél millió lejre bírságolta meg a kihágást elkövető vállalkozásokat, szolgáltatókat az elmúlt évben a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség. A múlt év háromnegyedét nagyon szűkös személyzettel dolgozta végig a hatóság, de az éves tevékenységükről készült jelentés szerint 2019-ben több ellenőrzést végeztek és több panaszt is oldottak meg, mint 2018-ban.
2020. február 25., 13:202020. február 25., 13:20
Nőtt a lakossági fogyasztóvédelmi bejelentések száma 2019-ben az azt megelőző évhez képest – derül ki a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség frissen elkészült éves jelentéséből. Tavaly 520 reklamációt kapott a hatóság az előző évi 457-hez képest, a panaszok közel felét – 239-et – találták megalapozottnak, és az ügy kivizsgálása után a fogyasztó javára döntöttek. 102 ügy megegyezéses úton oldódott meg, 74 panaszt viszont megalapozatlannak talált a fogyasztóvédelem, további 78-at pedig átirányítottak, mert más intézmény hatáskörébe tartoztak. Néhány bejelentést a panaszosok utólag visszavontak, illetve volt két megoldatlan ügy is – derül ki a hatóság éves tevékenységi jelentéséből.
A fogyasztóvédelmi felügyelőség 1349 ellenőrzést végzett az elmúlt évben, mintegy százzal többet, mint 2018-ban, és több bírságot is róttak ki, mint egy évvel korábban. Az összesítés szerint 615 alkalommal állapítottak meg törvénysértést, és 442 esetben alkalmaztak pénzbüntetést, valamivel több mint 2,66 millió lejes összértékben, igaz, ebből csak 311 500 lej folyt be az államkasszába december végéig.
Az írásos figyelmeztetések száma majdnem háromszorosára, 227-re nőtt tavaly az előző évi 81-hez képest, és
A kereskedelmi forgalomból kivont és megsemmisített termékek összértéke meghaladta a 237 ezer lejt – ez több mint a duplája az előző évi értéknek.
A fogyasztóvédők tavaly tizenegy esetben vettek mintát olyan termékekből, amelyek esetében felmerült a gyanú, hogy nem megfelelők. Ez a laboratóriumi elemzések során mind a tizenegy esetben be is igazolódott – derül ki a hatóság éves jelentéséből. Ebben azt is megjegyzik, hogy tavaly különös figyelmet fordítottak olyan kereskedelmi és szolgáltató egységek ellenőrzésére is, amelyek vidéken működnek.
A személyzetre vonatkozó részben a hatóság vezetője, Laurențiu Moldovan fogyasztóvédelmi főfelügyelő-helyettes által aláírt jelentés kitér arra is, hogy a múlt év első felében nagyon nehezen tudták elvégezni tevékenységüket, ugyanis az ellenőrök száma a felére csökkent: 2019 januárjától 2019. október közepéig mindössze két ellenőr dolgozott a megyei fogyasztóvédelemnél, majd számuk háromra bővült. Mindezek ellenére az általuk elvégzett ellenőrzések, illetve az ezek nyomán kirótt bírságok száma is nőtt, ugyanakkor több volt tavaly a fogyasztóvédelmi panaszok száma is – áll a hatóság jelentésében.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!