
Fotó: Hargita Megye Tanácsa
Hargita Megyéért Díjjal tüntették ki Burus-Siklódi Botondot, a Románia Magyar Pedagógusok Szövetségének (RMPSZ) elnökét, az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza korábbi vezetőjét a megyei önkormányzat május 23-i, csütörtöki dísztanácsülésén. A kitüntetést Hargita Megye Tanácsa évente egyszer azoknak adományozza, akik kiemelkedő tevékenységükkel, helyi és országos szinten egyaránt hozzájárultak a megye jó hírnevének öregbítéséhez.
2024. május 23., 19:572024. május 23., 19:57
Burus-Siklódi Botond a pedagógusok háza igazgatójaként több évtizeden keresztül dolgozott Hargita megye oktatási rendszerének fejlesztéséért, a pedagógusok továbbképzéséért.
Irányítása alatt az intézményt a megfelelő oktatási környezet biztosítása érdekében modern infrastruktúrával szerelték fel.
Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke beszédében kiemelte, Burus-Siklódi Botond is egyike azon kiemelkedő személyiségeknek, akik országos szinten is képesek voltak egyedit alkotni. Borboly Csaba tanácselnök szerint „hasonlóan a magyar népmesékhez, minden jó dolog, eredmény mögött hosszú és szép történet van”. Burus-Siklódi Botond munkájának több ezer diák és nagyon sok pedagógus a haszonélvezője, értékelte a tanácselnök.
Az eseményen Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is köszönetet mondott a pedagógusok elhivatott mentorálásáért és a közösségben végzett értékteremtő szolgálatáért.
Fotó: Hargita Megye Tanácsa
A díjazott a maga során háláját fejezte ki, hogy hozzájárulhatott egy szellemi műhely létrehozásához. „Pedagógusként és intézményvezetőként abban a szerencsés helyzetben voltam hosszú éveken át, hogy tevékenységem, munkám sok emberre volt hatással, ezt tudom, mert tapasztaltam. (…)
– fogalmazott köszönőbeszédében a díjazott.
Az eseményt a Codex régizene-együttes műsora tette még ünnepélyesebbé. A díjátadó Hargita Megye Tanácsa Facebook-oldalán nézhető vissza.
Bocsos anyamedve támadt egy középkorú férfire pénteken este a Felsőboldogfalvához tartozó Ocfalván; a sérültet kórházba kellett szállítani – tudta meg a Székelyhon. Az áldozat a portájától nem messze végzett mezőgazdasági munkát, amikor az eset történt.
Kigyúlt autóhoz riasztották szombat reggel a szászrégeni tűzoltókat. Az eset során egy ember megsérült.
Nicușor Dan államfő pénteken kijelentette, szeretné, hogy a parlament megszavazza az új közalkalmazotti bértörvényt, de nem hiszi, hogy ez a hónap vége előtt megtörténik.
Bár május végére volt beharangozva, végül június 19-én nyitják meg a strandidényt a marosvásárhelyi Víkendtelepen. Az előkészületek javában zajlanak. Az előrejelzések szerint ezen a hétvégén és jövő hét elején sem lesz igazi standidő.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
szóljon hozzá!