
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Táblázatba foglalva mutatjuk a fertőzöttségi arányokat településekre bontva, a megyei közegészségügyi igazgatóságok adatai alapján.
2021. október 14., 13:282021. október 14., 13:28
Hargita megyében egy településsel több van vörös zónában, mint egy nappal korábban, Szentábrahámon ugyanis meghaladta a 3 ezreléket a fertőzöttség.
Kovászna megyében a három ezrelékes fertőzöttségi küszöbértéket meghaladó települések száma továbbra is változatlan, míg Maros megyében a szerdai adatfrissítés alapján Mezőméhes került be a vörös besorolású települések közé, Maroskeresztúr, Csatófalva, Kozmatelke és Nyárádtő fertőzöttsége azonban a hármas határérték alá esett, így a szerdai adatok alapján a megyében hárommal kevesebb a vörös besorolású települések száma, mint kedden volt.
Az alábbiakban megtekinthető, hogy áll a fertőzöttségi arány a székelyföldi városokban. Az összesítésben szerepelnek továbbá a három ezrelékes fertőzöttségi határértéket meghaladó székelyföldi községek is
| Székelyföld városainak listája | ||
| Hargita megye | ||
| Balánbánya | 1.91 | |
| Borszék | 1.13 | |
| Csíkszereda | 4.06 | |
| Gyergyószentmiklós | 1.86 | |
| Maroshévíz | 5.68 | |
| Székelykeresztúr | 5.19 | |
| Székelyudvarhely | 4.40 | |
| Szentegyháza | 2.51 | |
| Tusnádfürdő | 5.03 | |
| Kovászna megye | ||
| Barót | 1.11 | |
| Bodzaforduló | 1.69 | |
| Kovászna | 5.29 | |
| Kézdivásárhely | 1.56 | |
| Sepsiszentgyörgy | 5.17 | |
| Maros megye ( a legutóbbi, október 13-i adatok alapján) | ||
| Dicsőszentmárton | 2.57 | |
| Erdőszentgyörgy | 2.22 | |
| Marosludas | 3.65 | |
| Marosvásárhely | 6.94 | |
| Nagysármás | 3.54 | |
| Nyárádszereda | 0.67 | |
| Nyárádtő | 2.79 | |
| Radnót | 3.18 | |
| Segesvár | 5.06 | |
| Szováta | 3.55 | |
| Szászrégen | 4.85 | |
| A 3 ezreléket meghaladó fertőzöttségi rátájú székelyföldi községek listája | ||
| Hargita megye | ||
| Csíkmadaras | 5.48 | |
| Csíkpálfalva | 5.78 | |
| Csíkrákos | 3.70 | |
| Csíkszentimre | 4.55 | |
| Csíkszentmárton | 5.09 | |
| Csíkszentsimon | 3.31 | |
| Fenyéd | 7.82 | |
| Gyergyóvárhegy | 7.27 | |
| Homoródalmás | 3.01 | |
| Homoródszentmárton | 5.40 | |
| Oklánd | 14.38 | |
| Salamás | 5.23 | |
| Szentábrahám | 3.63 | |
| Székelyderzs | 3.87 | |
| Varság | 5.15 | |
| Zetelaka | 6.32 | |
| Kovászna megye | ||
| Hídvég | 3.95 | |
| Illyefalva | 3.87 | |
| Sepsikőröspatak | 4.38 | |
| Sepsibodok | 7.73 | |
| Maros megye (a legutóbbi, október 13-i adatok alapján) | ||
| Ákosfalva | 4.02 | |
| Csíkfalva | 3.49 | |
| Dános | 3.47 | |
| Fehéregyháza | 5.31 | |
| Görgényszentimre | 4.28 | |
| Gyulakuta | 6.75 | |
| Jedd | 4.74 | |
| Kerelőszentpál | 3.71 | |
| Koronka | 4.04 | |
| Küküllőszéplak | 5.66 | |
| Libánfalva | 3.77 | |
| Magyarbükkös | 3.93 | |
| Marosfelfalu | 4.65 | |
| Maroskece | 3.17 | |
| Marosszentanna | 6.24 | |
| Marosszentgyörgy | 7.29 | |
| Marosszentkirály | 8.71 | |
| Mezőgerebenes | 7.29 | |
| Mezőcsávás | 3.36 | |
| Mezőkirályfalva | 7.24 | |
| Mezőmadaras | 3.77 | |
| Mezőméhes | 4.20 | |
| Mezőrücs | 5.64 | |
| Mezőszengyel | 5.24 | |
| Szászbogács | 3.73 | |
| Szászbonyha | 3.55 | |
| Székelyvécke | 4.13 | |
| Vajdaszentivány | 3.41 | |
| Zágor | 6.09 | |
Tavaly átlagban 4,917 millió nyugdíjast tartottak számon Romániában, mintegy 42 ezerrel kevesebbet, mint 2024-ben; az átlagnyugdíj 13,8 százalékkal 2936 lejre nőtt egy év alatt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet pénteken közzétett adataiból.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
szóljon hozzá!