
Két medvebocs maradt árván. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Árván maradt az a két medvebocs, amelyeknek anyját Málnás község határában elgázolta egy vonat. A kis bocsokat a Kovászna megyei rendőrök egy Hargita megyei központba szállították.
2018. június 09., 15:382018. június 09., 15:38
„A csütörtöki akciót nehezítette, hogy a négy-öt hónapos bocsok nagyon ijedtek voltak. Az anyamedvét elgázolta a vonat, az Oltba esett és elpusztult. A bocsokat a Hargita megyei, árva medvék számára létrehozott központba küldték” – mondta el szombaton az Agerpres hírügynökségnek Nicoleta Tolvaj-Marin, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A szakemberek szerint Kovászna megyében mintegy 1300 medve él, nagyjából kétszer annyi, mint amennyi a létező erdőterületen optimális lenne. Emiatt sok medve elhagyja természetes élőhelyét, a falvak határába költözik, és nem kevés anyagi kárt okoz.
Gheorghe Neagu, a Kovászna Megyei Környezetvédelmi Ügynökség igazgatója a hírügynökségnek elmondta, tavaly tizenöt egyed, emberre veszélyes medvére adott kilövési engedélyt a környezetvédelmi minisztérium, ezek egy részét végre is hajtották.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!