
Egyelőre elenyésző az igazolt influenzás megbetegedések száma a székelyföldi megyékben. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Elfogytak Hargita megyében az influenza elleni országos oltáskampány elején megrendelt ingyenes oltóanyagok, az utólag kért több ezer adagot tartalmazó szállítmány még nem érkezett meg. Időközben az influenza is megjelent a megyében, de mindössze egy esetben igazolták a fertőzést a laborvizsgálatok.
2020. január 22., 19:462020. január 22., 19:46
Közel kilencezer influenza elleni oltóanyagot adtak be a háziorvosok az ingyenes védőoltásra jogosult pácienseiknek a szezonális influenza elleni oltáskampány kezdete óta Hargita megyében. Az országos oltáskampány elején megrendelt 8690 adag vakcina mára el is fogyott. A Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság az igényfelmérés után a háziorvosoktól kapott kérések alapján még
Mint azt Tar Gyöngyi, az igazgatóság vezetője elmondta, az utánpótlásként igényelt adagok valószínűleg már nem kerültek be az egészségügyi minisztérium által közbeszerzésre kiírt mennyiségbe, így a következő beszerzés során vásárolja meg azokat a szaktárca. Ez viszont időbe telhet, mert
Időközben Hargita megyében is felbukkant az influenza, de még csak egy elszigetelt eset került feljegyzésre. Egy maroshévízi család egyik tagja esetében merült fel az influenzafertőzés gyanúja még a karácsonyi ünnepek idején, és a laborvizsgálatok igazolták is az A típusú influenzavírus jelenlétét a beteg szervezetében, aki a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház fertőző betegségek osztályán kapott kezelést – tájékoztatott Tar Gyöngyi. Hozzátette,
Az előző hetekben Hargita megyében viszonylag alacsony volt a légúti megbetegedések száma is. Egyrészt a sok szabadnap miatt az emberek ritkán fordultak orvoshoz, továbbá a vakáció miatt a gyerekek nem jártak naponta nagyobb közösségekbe, mint ahogyan a felnőttek sem a munkaszüneti napok miatt, így a légúti fertőzések terjedésének veszélye csökkent – számolt be a statisztika alakulásáról a megyei népegészségügyi igazgatóság vezetője.
Megjegyezte ugyanakkor, hogy a legutóbbi hét összesítése keddre készül el, és abban várhatóan már több légúti megbetegedés szerepel majd, egyebek mellett azért is, mert egy hete véget ért a vakáció.
Egyébként az Országos Népegészségügyi Intézethez tartozó, fertőző betegségeket felügyelő központ legutóbbi, január 16-án kiadott heti jelentése szerint az országban elkezdődött az influenzaszezon, ugyanis az influenzafertőzés gyanúja miatt elvégzett laborvizsgálatok több mint 25 százaléka pozitív eredményt hozott. A jelentés közzétételéig országszerte összesen 165 influenzás megbetegedést igazoltak. Hargita megyéhez hasonlóan egyelőre a többi székelyföldi megyében sem okoz problémát az influenza: a jelentés szerint
Az oltáskampány kezdete óta országszerte több mint 1,4 millió jogosult kapta meg az ingyenes influenza elleni védőoltást.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!