
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A korábbi napokhoz képest több új koronavírus-fertőzést igazoltak szerdán Hargita megyében, illetve a halálesetek száma is emelkedett. Mivel azonban két héttel ezelőtt még rosszabb volt a helyzet a térségben, az ezer lakosra jutó fertőzöttségi arány egyre csökken a megyében.
2020. november 25., 13:592020. november 25., 13:59
Ötvenhárom új koronavírus-fertőzést igazoltak szerdán Hargita megyében, ezzel 4459-re nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett négy újabb haláleset is történt, így a járvány kezdete óta már 176 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal.
Gyógyultnak 60 személyt nyilvánítottak az elmúlt 24 órában, ezáltal 3618-ra emelkedett a fertőzést eddig legyőzők száma. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 191, otthoni elkülönítésben 474-en vannak, házi karanténban pedig 1132-en tartózkodnak a megyében.

9739 új koronavírusos esetet regisztráltak Romániában az elmúlt huszonnégy órában. Az új eseteket 35 575 tesztből mutatták ki, a fertőzöttségi arány 27,3 százalékos. A koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma 168-cal nőtt, míg jelenleg 1205 pácienst kezelnek intenzív osztályon.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal 13 páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában, amelyből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 1,76 igazolt fertőzés jut a megyében az elmúlt 14 nap adatai alapján, ami a második legalacsonyabb érték az országban.
Fertőzöttségi mutatók megyék szerint
Fotó: Stratégiai Kommunikációs Csoport
Medve jelenléte miatt kaptak Ro-Alert riasztást kedden az esti órákban Székelykeresztúr, Csíkcsicsó és Parajd lakói.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
szóljon hozzá!