
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
2020-ban 25 189 hektárnyi területen történt erdőfelújítás, ebből 17 162 hektár (68,1 százalék) volt természetes felújítás, ami 1146 hektárral több, mint 2019-ben, és 8027 hektár (31,9 százalék) mesterséges felújítás (416 hektárral kevesebb) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) által központosított adatokból.
2021. augusztus 04., 11:112021. augusztus 04., 11:11
A tűlevelű fajok esetében tavaly 2019-hez képest nőtt a megújult terület (+832 hektár), a lombhullató fajok esetében pedig csökkent (-102 hektár). A mesterségesen regenerált területből 4417 hektárnyit tűlevelű facsemetékkel, 3592 hektárt pedig lombhullató csemetékkel telepítettek be. 18 hektárt erdei vetőmaggal vetettek be – ismerteti az adatokat az Agerpres.
2020-ban 2251 hektáron végeztek terület-előkészítési munkálatokat, 230 hektárral kevesebbet, mint 2019-ben, 1545 hektáron talaj-előkészítési munkákat (plusz 299 hektár) és 65.101 hektáron (mínusz 7512 hektár) a fiatal növények ápolására irányuló munkákat.
Emellett 17 451 hektáron (957 hektárral kisebb területen, mint az előző évben) a természetes regenerálódást segítő munkálatokat végeztek.
A következő megyékben regenerálták a legnagyobb kiterjedésű területeket: Suceava (2910 hektár), Bákó (1351 hektár), Vrancea (1284 hektár), Hargita (1182 hektár), Vaslui (1017 hektár), Kolozs (924 hektár), Neamţ (885 hektár), Krassó-Szörény (877 hektár), Máramaros (854 hektár), Iaşi (843 hektár), Bihar (807 hektár), Dâmboviţa (737 hektár) és Maros (721 hektár).
A közel 15 éve kezdődött hagyományt idén ősszel is folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: köszönteni fogja az arany- vagy gyémántlakodalmukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párokat.
Az államalapítás ünnepén arra a felismerésre emlékezünk, hogy egy ország jövőjét nemcsak vezetők, hanem erős, tartós intézmények teremtik meg – mondta csütörtök esti ünnepi beszédében a köztársasági elnök.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
szóljon hozzá!