
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kormány szerdai ülésén 148,7 millió lejes támogatást hagyott jóvá az áradások és földcsuszamlások által sújtott 17 megye számára. A pénzt 243 település 1085 létesítményének helyreállítására fordítják – nyilatkozta Florin Cîţu miniszterelnök.
2021. július 21., 17:032021. július 21., 17:03
2021. július 21., 18:002021. július 21., 18:00
Cîţu közölte: az összegből az árvíz vagy földcsuszamlás által tönkretett helyi és megyei utakat, hidakat, gátakat javítják meg a következő megyékben: Fehér, Arad, Argeş, Bákó, Bihar, Beszterce-Naszód, Botoşani, Krassó-Szörény, Kolozs, Kovászna, Gorj, Hargita, Hunyad, Máramaros, Szatmár, Vâlcea és Vrancea – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
A fejlesztési minisztérium javaslatára döntött mai ülésén a kormány: támogatást kapnak az árvíz által sújtott települések a károk kijavítására – tájékoztatott Cseke Attila fejlesztési miniszter. A szaktárcavezető rámutatott: Arad és Fehér megyében utakat javítanak ki a kormány által odaítélt finanszírozásból, Beszterce-Naszód, Hunyad, Krassó-Szörény és Máramaros megyében pedig utakat, hidakat, illetve a megrongálódott mezőgazdasági és erdei utakat állítják helyre.
„Bihar megyében, Belényesen 12 kishidat vitt el a víz és két kilométeres szakaszon károsította meg az utat. Vaskohszikláson az út menti árkokat takaríthatják ki, Vaskohmezőn pedig az utat javítják a kormánytámogatásból. Köröstárkányon utat javítanak, Feketekápolnán, Tenkén és Alsólugason pedig hidakat javítanak. Magyarremetén a vízhálózat is megkárosult az árvizek miatt, a hibásodást kijavítják” – mutatott rá Cseke Attila.
A miniszter továbbá elmondta: Kolozs megyében a tordatúri polgármesteri hivatal épületét tatarozzák az utak és hidak kijavítása mellett, Kovászna megyében pedig a megyei önkormányzat részesül kormánytámogatásban a megyei utak javítására, és helyreállítják a málnási gyógyfürdőt és parkot is. Szatmár megyében, Krasznabélteken és Bogdándon végeznek útjavítást, Nagyszokondon és Alsószoporon pedig a víztisztító és vízellátó rendszert javítják. A kormány által odaítélt összegből a Hargita megyei utakat, hidakat javítják fel, mezőgazdasági utakat állítanak helyre, és a beszakadt folyómedreket igazítják ki – tájékoztat az RMDSZ közleménye.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
Jóváhagyta csütörtök esti rendkívüli ülésén a Bolojan-kabinet a 2026-os állami költségvetés tervezetét, amelyet a parlament elé terjesztenek.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
szóljon hozzá!