
Még zajlik a hatósági vizsgálat az ügyben. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Nem a jószágokat őrző ebek, hanem harci kutyák támadták meg egy hónapja azt a 11 éves fiút, aki életét vesztette Székelypetek határában. A hatósági nyomozás még zajlik az ügyben, ugyanakkor a közösséget nagyon megrázta az eset.
2024. október 01., 10:132024. október 01., 10:13
2024. szeptember 30., 13:342024. szeptember 30., 13:34
Tizenegy éves fiúra támadtak a kutyák augusztus végén a Kányád községhez tartozó Székelypetek határában, az áldozat életét vesztette a sérülései miatt. Az akkori információk szerint a közeli pásztortanyára igyekezett a faluból induló áldozat, ám hosszú ideig nem ért oda, így szülei keresni kezdték. Sajnos már csak a kutyák harapásai által borított testét találták meg, a helyszínre siető mentőegységek sem tudták újraéleszteni a fiút, aki nagyon súlyos sérüléseket szenvedett. Valószínűleg a nyaki ütőeret ért harapások okozhatták a tragédiát.

Kutyák ejtettek halálos sebeket egy kisfiún a Kányád községhez tartozó Székelypeteken péntek délelőtt – tudtuk meg Péter Szilárdtól, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezérigazgatójától.
A nyomozás elején sokan úgy sejtették, hogy a jószágokat őrző ebek lehettek a tettesek.
György Sándor, Kányád község polgármestere a Székelyhonnak elmondta, valójában két keveréknek számító harci kutyát vezetett láncon a pásztortanyára igyekvő fiú. A gyanú szerint ezek útközben összeverekedtek,
A jószágokat őrző kutyák ekkor nem voltak a közelben. Mostanra ugyanakkor a támadó kutyák is elpusztultak.
Az elöljáró közölte, az eset mélyen megrázta a közösséget, amit csak fokozott, hogy nemrég egy halálos kimenetelű autóbaleset is volt a községben. Az emberek egyszerűen szótlanul állnak a történtek előtt, magukba zárkóztak. Mindenki a fejleményeket várja.
A polgármester rámutatott, nem is nagyon érdeklődött az áldozat családjától az utóbbi időben, hiszen nem szeretné felszakítani a még friss sebeket. Ő mindenképp vigasztalódást kíván nekik, ugyanakkor ő és munkatársaik is rendelkezésükre állnak, ha bármiben segíthetnek.
Az ügy fejleményeiről egyébként Maria Plumbut, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjét is kérdeztük, ám ő egyelőre csak annyit tudott mondani, hogy továbbra is folyamatban van a hatósági nyomozás.
A kötelező magánnyugdíjalapban összegyűlt pénz 30 százalékát adják ki egyben, 70 százalékát pedig havi lebontásban. A havonta történő kifizetést a szociális minimálnyugdíjhoz viszonyítják, ami most 1281 lej.
Öt fiatal jelentkezett arra, hogy visszaszerezze a keresztet a Duna jeges vizéből, azonban végül csak hárman ugrottak a folyóba Giurgiuban vízkeresztkor. A románok úgy tartják, hogy aki elsőként éri el a keresztet, egész évben szerencse kíséri.
Több autóban is kárt tett a tetőről lezúduló hó Gyulafehérváron. Az eset kapcsán óvatosságra hívja fel a járműtulajdonosok és gyalogosok figyelmét a helyi önkormányzat.
Eseménydús napokon vannak túl, és azokra is számítanak a Hargita és Maros megyei hegyimentők. Tapasztalataik szerint a balesetek többsége a sí- és szánkópályákon történik, de a hegyekben várható további havazás miatt a túrázóknak is résen kell lenni.
Két felnőttet és négy gyermeket vittek kórházba, miután autójukkal a jeges Beszterce-folyó medrébe zuhantak Dornavátrán.
A csendőrség kedden közölte, hogy hamisak azok a közösségi médiában terjedő képek, amelyeken állítólagos román csendőrök láthatók, amint egy épületben járólapot raknak le.
A közmédia mindenki számára ingyenesen elérhetővé teszi a Nemzeti Sport archív tartalmait – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
A romániai polgárok több mint kétharmada (68 százaléka) támogatná az ukrajnai béke megkötését az Egyesült Államok által szabott feltételek mellett – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásából.
Lezuhant kedden Aradon egy tízemeletes tömbház tetejéről két férfi. A tragédia a Romanilor sugárúton történt.
Meghalt Tarr Béla filmrendező kedden – közölte az MTI-vel Fliegauf Bence rendező a család nevében.
szóljon hozzá!