
A harangláb-kapu állításának folyamát végigkövette a gyülekezet. Archív
Fotó: Barabás Ákos
A székelyudvarhelyi Bethlen-lakótelepi református templomban a vasárnap tizenegy órakor kezdődő istentiszteleten Kántor Csaba püspökhelyettes, a Székelyudarhelyi Református Egyházmegye esperese kér áldást a kapuként is szolgáló míves haranglábra.
2017. július 13., 22:262017. július 13., 22:26
2017. július 14., 09:512017. július 14., 09:51
Huszonkét éve, ugyanezen a napon, július 16-án szentelték fel az akkoriban „kazánháztemplomként” emlegetett istentiszteleti helyet.
2015 karácsonyára készült el a hírközlő, és Bekő István Márton lelkipásztor jelezte: a faszerkezetű állvány átmeneti helye lesz a harangnak. Íme, a reformáció emlékévében, a templom napjára megvalósult a gyülekezet haranglábépítő reménye.
Tervezésével Várday Zsolt műépítészt bízták meg, kivitelezője a templomot építő cég volt.
Kecses béllete mintha óvná a belépőt a kemény anyagtól. Befelé szűkül, kifelé nyit a „kapu”, jelezvén a jézusi tanítást: a keskeny út és a szűk kapu az életre visz. Belül ölelő vonalaiban látni a templomot – mutatott rá a lelkipásztor.
A látványos harangláb egymás fölé hajló oszlopai Isten emberhez való lehajlását, illetve az ember Teremtő előtti meghajlását is jelentheti. A reformáció 500. jubileuma alkalmával pedig Luther- és Kálvin-jelkép.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
szóljon hozzá!