
A gyerekek megbetegedése esetén különösen indokolt az orvosi konzultáció. Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Megnőtt a hányással, hasmenéssel járó enterovírusos fertőzések száma Székelyudvarhelyen. Mivel a napközi- és iskolakezdéssel, illetve a nyári szabadságolások lejártával intenzívebbé vált a közösségi élet, várhatóan tovább emelkedik a megbetegedések száma.
2017. szeptember 19., 13:162017. szeptember 19., 13:16
2017. szeptember 19., 13:232017. szeptember 19., 13:23
„Valóban több megbetegedés van mostanában, mint amennyi ebben az időszakban lenni szokott” – erősítette meg érdeklődésünkre Csáki Mária székelyudvarhelyi háziorvos, aki szerint minden korcsoportban előfordul a vírusfertőzés. „Van, amikor légúti tünetekkel is jár, máskor csak gyomorgyulladásos panaszokat okoz. Ez lehet hasmenéssel társuló hányinger vagy hányás, de ezek a tünetek előfordulhatnak külön is, illetve hőemelkedéssel, esetenként magasabb lázzal is járhat” – sorolta a fertőzésre utaló jeleket a szakember. Hangsúlyozta, hogy
Ő már a nyáron tapasztalta, hogy viszonylag gyakran fordulnak elő ilyen jellegű megbetegedések, de számuk az utóbbi időben nőtt meg. Elképzelhető, hogy a meleg nyár kedvezett a vírus elterjedésének, de számítani kell arra, hogy ez a közeljövőben fokozódhat, hiszen véget értek a nyári szabadságolások és elkezdődött az új tanév, erősödött a közösségi élet, így nőtt a fertőzés veszélye is – magyarázta a háziorvos.
Ha enyhe lefolyású, nem feltétlenül kell orvoshoz fordulni. Viszont ha a beteg nem tudja felmérni, hogy mennyire súlyos az állapota, menjen el a rendelőbe. Gyerekek esetében ez különösen indokolt, ugyanis a hányás és a hasmenés miatt nagyon könnyen kiszáradhatnak, és akkor jön az összes komplikáció – hívta fel a figyelmet Csáki Mária.
Az enterovírusos fertőzések Hargita megyei előfordulásáról nincsenek átfogó adatok, a megbetegedésekről nem kell jelentést készíteniük a háziorvosoknak.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
szóljon hozzá!