
Fotó: Román Rendőrség
Összesen 42 ezer lej értékben bírságolták és több mint 1600 lejt koboztak el Bűnügyi Nyomozó Szolgálat rendőrei február utolsó napján két kereskedelmi egységtől Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson. A hatóságok a hamisított mosó- és tisztítószerek árusításának gyanújával csaptak le a szabályszegőkre.
2024. március 01., 20:272024. március 01., 20:27
2024. március 01., 22:522024. március 01., 22:52
A Hargita megyei rendőrség pénteki közleménye szerint február 29-én a hatóságok felderítő akciót hajtottak végre az élelmiszerek, italok, dohányáruk és nem élelmiszeripari termékek kereskedelmével kapcsolatok gazdasági törvényszegések megelőzéséért Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson. Az ellenőrzések során
Ugyanezen akció során a hatóságok azonosítottak egy 50 éves férfit, aki furgonjában 65 liter mosószert szállított, szintén hamisított termékeket. Mindkét esetben beigazolódott a szabálysértés gyanúja, így összesen 318 liter folyadékot foglaltak le, és 42 ezer lejre szabtak ki büntetést a rendőrök.
Vasárnap Bukarestben főpolgármestert, Buzău megyében megyei tanácselnököt, a Dâmbovița megyei Găești városában, valamint kilenc megye 11 községében polgármestert választanak.
A Moldovai Köztársaság „megelőző jellegű, néhány órás” energetikai segítséget kért Romániától, miután péntek este és szombat reggel Oroszország támadást indított Ukrajna energetikai rendszere ellen.
Legutóbbi ülésén a kormány jóváhagyta 303 állás meghirdetését az uniós helyreállítási forrásokból épített bölcsődéknél – tájékoztatott szombaton az oktatási minisztérium.
Az idei első félévben 2472 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 17 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában; az áldozatok közül 32-en vesztették életüket, 59 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A december első hetében végzett ellenőrzéseik során összesen 4,3 millió lejre bírságoltak és 13 gazdasági szereplő tevékenységét függesztették fel az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt szombaton 9 óra 25 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. A díjazottak között találjuk Visky András írót, drámaírót is.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
Ismét hadgyakorlatok zajlanak a sepsiszentgyörgyi Păiș David lőtéren december 8-12 között.
szóljon hozzá!