
Fotó: Veres Nándor
Közeledik a befejezéshez a csíkszentdomokosi tanuszoda építése, a létesítményt az új tanévkezdésre már a diákok rendelkezésére szeretnék bocsátani. A község vezetősége nagy lehetőségnek tartja ezt, még akkor is, ha az energiaárak emelkedése a működtetési költségek növelését jelenti.
2022. június 25., 13:252022. június 25., 13:25
2022. június 25., 13:272022. június 25., 13:27
Nem lesz egyszerű feladat az uszoda működtetése Karda Róbert csíkszentdomokosi polgármester szerint. Mint kifejtette, a község és a környező települések számára nagy lehetőséget jelent egy uszoda megléte, amelyet jól ki lehet használni, olyan körülmények között is, amikor az energiaárak emelkednek, és stabilitásra egyelőre nem lehet számítani.
Miután az építkezést finanszírozó Országos Beruházási Társaság (CNI) átadja a tanuszodát a községnek, a működtetést és fenntartást a helyi önkormányzat tulajdonában lévő cégre bízzák, az üzleti terv alapján pedig a legnagyobb kihasználtságot szeretnék biztosítani. Ennek megfelelően
különböző jegyárakat, kedvezményeket, bérleteket kínálva majd.
Fotó: Veres Nándor
„Ideális helyzetet próbálunk modellezni, a jelenlegi árakkal számolunk a költségeket illetően, és
– magyarázta a polgármester, hozzátéve, ha lesz pályázati lehetőség, napelemes rendszerrel járulnak majd hozzá az energiafogyasztás költségeinek csökkentéséhez.
Fotó: Veres Nándor
A községvezető elégedett a beruházás ütemével, a kivitelező cég jól halad, a belső munkálatok közül
Az uszoda körül tereprendezést végeznek, és kerítést építenek.
Fotó: Veres Nándor
Karda Róbert nem tud pontos időpontot a befejezést illetően, de azt szeretnék, hogy az új tanévre már meg tudják nyitni, és mihamarabb elkezdődjön az úszásoktatás is. Elkészült a község hozzájárulásaként az uszodához vezető ivóvíz-, szennyvíz- és gázhálózat, az áramellátás véglegesítéséhez pedig még egy transzformátorállomás telepítésére van szükség, jelenleg ezt várják.
Fotó: Veres Nándor
A tanuszoda íves fa tetőszerkezettel készült, egy korábbi típusterv alapján. Egy 12,5 méter szélességű és 25 méter hosszúságú medence kapott helyet benne, öt úszósávval, amelyek szélessége 2,5 méter. A medence legkisebb mélysége 1,2, legnagyobb pedig 1,8 méter, az épületben öltözők, mosdók, zuhanyzók is lesznek, valamint elsősegélyszobát alakítanak ki.
Fotó: Veres Nándor
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
szóljon hozzá!