
7,6 millió euró értékű támogatást igényeltek az állattartó és zöldségtermesztő gazdák Hargita megyében. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Összesen 7,6 millió euró támogatást kapnak a Hargita megyei szarvasmarha-, juh- és kecsketartó gazdák, valamint zöldség- és gyümölcstermesztők a koronavírus-járvány okozta nehézségek átvészelésére. Országszerte Hargita megyéből pályázott a legtöbb szarvasmarhatartó gazda a támogatásra. A juttatás folyósítását már ebben a hónapban megkezdi a mezőgazdasági minisztérium.
2020. november 13., 22:192020. november 13., 22:19
November 25-én megkezdi az agrártárca a koronavírus-járvány okozta nehézségek enyhítésére nyújtott támogatások folyósítását a gazdáknak – jelentette be Adrian Oros mezőgazdasági miniszter szerdán. A szaktárca székhelyén tartott sajtótájékoztatón ugyanakkor azt is elmondta, hogy
A szeptember végétől október második feléig tartó egy hónapos igénylési időszakban
Utóbbiak 2804 támogatási kérést nyújtottak be a megyei APIA-hoz, ebben a támogatási kategóriában országszerte ez a legtöbb kérés a megyénkénti összesítésben – tudtuk meg Haschi Andrástól, a megyei mezőgazdasági intervenciós és kifizetési ügynökség vezetőjétől. A szarvasmarhatartó gazdák összesen
A juh- és kecsketartók közül 590-en kérelmezték a juttatást 93 ezer állatra, zöldségtermesztőktől – beleértve a burgonyatermesztőket is – 1737 támogatási kérést kapott az ügynökség, mintegy 3000 hektárnyi területre.
Haschi András érdeklődésünkre elmondta, sikerült mozgósítaniuk a gazdákat, annak köszönhető, hogy
Utóbbinak azért van jelentősége, mert ebben a kategóriában a legmagasabb a támogatások értéke.
A megyei APIA munkatársai a korábbi támogatások alapján már tudták, a gazdák közül kik felelnek meg a támogatási feltételeknek, értesítették is őket, illetve kitöltötték a kérést számukra. Az intézmény vezetője szerint
A programban a legkevesebb öt szarvasmarhával rendelkező állattartók, attól függően, hogy hány állatuk van,
A juh- és kecsketartók legalább ötven állattal kellett rendelkezzenek ahhoz, hogy igényelhessék a támogatást, amelynek értéke 500-tól 2500 euróig terjed az állatok számától függően.
A gyümölcs-, zöldség-, illetve krumplitermesztők legkevesebb 700 eurós juttatást kapnak, de a megművelt föld méretétől függően ez elérheti az 5000 eurót is.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.
Kilenc helyszínen tartott házkutatást a rendőrség pénteken. A Hargita és Maros megyékben végrehajtott akciók során jelentős értékű készpénzt, cigarettát, valamint mobiltelefonokat foglaltak le.
Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.
Személyautó sodródott le egy baleset következtében a 13A jelzésű országútról Szentegyháza és Csíkszereda között, Kalibáskő közelében pénteken délután.
A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
szóljon hozzá!