
Fotó: Csató Andrea
Lényegesen könnyebbé vált a közlekedés Korond és a községhez tartozó Pálpataka között, hiszen mostanra leterítették az alapréteg aszfaltot a 36-os községi úton. Szeptemberben a kopóréteg-burkolat is a helyére kerül.
2024. szeptember 04., 10:192024. szeptember 04., 10:19
Összesen 15,8 millió lejre pályázott a korondi önkormányzat az Anghel Saligny-programban a Pálpatakára felé vezető 36-os községi út korszerűsítése érdekében. A 8,7 kilométer hosszú szakasz leaszfaltozását fontosnak tartották, hiszen
A munkálatok kivitelezésével az ING Service vállalatot bízták meg.
A tavaly megkezdett munkálatok részeként elkészültek a sáncok, földbe helyezték az átereszeket, kapubejárókat alakítottak ki, ugyanakkor az út alapozása is megtörtént. Ugyanazon év őszén leterítették az aszfalt alapréteget, így lényegesen könnyebbé vált a közlekedés, tapasztalatunk szerint
Ennek egyébként a helyiek is nagyon örülnek.
Fotó: Csató Andrea
Katona Mihály korondi polgármestertől megtudtuk, az előző években végeztek már korszerűsítéseket az említett útszakaszon, így lényegesen jobban lehetett haladni az új projekttel.
Arra is kitért, hogy a kivitelező szeptemberben még egyszer ellenőrzi a korábban elvégzett munkát, majd elvégzi a javításokat a meghibásodott részeknél. Ezt követően leterítik a kopóréteget.
– magyarázta az elöljáró.
Utóbbi munkálat forgalomkorlátozásokkal, illetve útlezárásokkal fog járni, amit előre jelez a polgármesteri hivatal. Az útlezárások idején Fenyőkút irányából lehet majd eljutni a településre.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
Magyar Menyasszony címmel nyílt kiállítás a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban, ahol nem csak az elmúlt 500 év menyasszonyi ruháit, levelezéseket tekinthetik meg az érdeklődők, hanem történetekkel is gazdagodnak.
szóljon hozzá!