
Áprilisban már az új székhelyen fogadnák az embereket
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mintegy 2,5 millió lejből építettek új, a jelenlegi székhelynél tágasabb polgármesteri hivatalt Fenyéden, a cél pedig az volt, hogy minél jobb körülmények között szolgálhassák ki a lakosságot. Jelenleg az új székhely berendezése zajlik, egy hónap múlva már birtokba is vehetik azt az intézmény dolgozói.
2021. március 17., 20:152021. március 17., 20:15
Az Országos Helyi Fejlesztési Program (PNDL) pályázati támogatásával, illetve más kormánytámogatást felhasználva építettek új polgármesteri hivatalt – fejtette ki lapunknak Bokor Botond fenyédi községvezető. Mint mondta, jelenleg egy meglehetősen szűkös és funkcionalitás szempontjából sem teljesen megfelelő – a hatvanas években kultúrotthonnak szánt – épületben van az intézmény, ezért is döntöttek a beruházás mellett, amely a lakók és a dolgozók érdekeit is szolgálja.
A tisztségviselő arra is kitért, hogy teljes egészében külsős forrásokat felhasználva dolgoztak, hogy a helyi büdzsét másra hasznosíthassák.
Az új, két és félmillió lej értékű, rusztikus kinézetű létesítményt a jelenlegi székhely udvarán építették fel, a tavaly tavasszal kezdődő munkálatok pedig mostanra fejeződtek be. A másfélszintes épületben tágas váróterem és tizenkét iroda, valamint korszerű tanácsterem és mellékhelyiségek találhatók.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A munkálatok során a mozgássérültek igényeire is figyeltek. Bokor Botond hangsúlyozta,
Fontosnak tartotta ugyanis, hogy ezt még jó ideig büszkén használhassák a lakók, illetve az intézmény dolgozói.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jelenleg az új épület bebútorozása zajlik, ami remélhetőleg egy hónapon belül befejeződik. „Utána már csak egy nagytakarításra van szükség, így reméljük, hogy áprilisban átköltözhetünk” – fogalmazott. Rámutatott, a költözésnél is arra fognak törekedni, hogy ebből a lehető legkevesebbet érezzenek a lakók, vagyis hogy folyamatosan ki tudják szolgálni őket.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bokor közölte, egy másik projekt részeként az udvar felújítását is tervezik: elbontják a régi, leromlott állapotban lévő épületeket, valamint parkosítják a helyszínt. Az elképzelés szerint ez is meg fog valósulni idén, jelenleg az anyagi források előteremtésén dolgoznak. A jelenleg használt székhelyükkel kapcsolatban kifejtette, mindenképp közösségi, kulturális célokra szeretnék használni a továbbiakban, de erről a későbbiekben dönt az önkormányzat.
A görlitzi többlakásos épület összeomlása után eltűntnek nyilvánított mindkét román turista holttestét megtalálták a romok alatt.
A hitelszerződés értelmében Románia 16,68 milliárd euró SAFE-forrást használhat fel. Lengyelország után ez a második legnagyobb tagállami keret.
Közzétette a kegyelmi ügy dokumentumait honlapján a Sándor-palota péntek reggel.
Bár az elmúlt években látványosan visszahúzódott a víz a szépvízi tározóban, a Csíki-medence ivóvízellátása továbbra sincs veszélyben. Sőt a kapacitása azt is megbírja, hogy a jövőben további alcsíki településeket csatoljanak rá a rendszerre.
Csütörtök délután egy 72 éves férfit megtámadott és megharapott egy medve a Beszterce-Naszód megyei Bükkös (Bichigiu) település külterületén, ahol két héttel ezelőtt egy nőt ölt meg a nagyvad.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön megtámadta az alkotmánybíróságon azt a törvényt, amely szerint idén országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ismertette állaspontját a civil szervezetek finanszírozását szigorító törvénytervezetről Nicușor Dan államfő, csütörtökön.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére, köztük a Feketeügy Kovászna megyei szakaszára is.
Több mint ötezer, az 1989 utáni átmeneti időszakhoz kapcsolódó diplomáciai dosszié titkosításának feloldását hagyta jóvá a román kormány.
A bukaresti ítélőtábla csütörtökön másodszorra is nyolc év és nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Mario Iorgulescut.
1 hozzászólás