
Jövő hónaptól ismét dolgozni kezd a kivitelező. Útlezárásra kell számítani
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az aszfaltozás, illetve kisebb földmunkálatok maradtak hátra a Tibód határában leszakadt út kijavításából, amelyet hamarosan el is kezd a kivitelező. A tervek szerint nyáron befejeződik az építkezés.
2022. március 23., 21:572022. március 23., 21:57
2022. március 23., 21:582022. március 23., 21:58
Hét éve, az esőzések és a talajvíz okozta földcsuszamlások miatt szakadt le a 134C jelzésű megyei út Tibód határában. Hargita Megye Tanácsa ezt követően többször is próbálkozott a szakasz kijavításával, de a megoldások nem bizonyultak tartósnak, hiszen a problémák ismét kiújultak.
Ekkor alapos földtani tanulmány készült a helyszínen és ennek alapján állítottak össze új terveket a gondok hosszútávú kiküszöbölése érdekében. Ezután
A kivitelezés tavaly nyár végén kezdődött el.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke korábban elmondta, hogy tavaly a kivitelező földbe helyezte a problémás domboldalt stabilizáló, több mint tíz méter hosszú vasbeton oszlopokat és az átereszeket,
Az építkezési cég versenyt futott az idővel, hiszen az volt a cél, hogy a nagyobb fagyok beállta előtt járható kövezett utat hozzanak létre a javítás alatt álló szakaszon, hogy a téli időszakban közlekedhessenek ott az autósok. Ez év végéig meg is valósult.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bíró Barna Botond mostani megkeresésünkre elmondta, hogy a téli időszakban nem jelentettek gondokat az útszakasszal kapcsolatban. Mint részletezte, április elseje után kezdődik el ismét az építkezés, mivel most még éjszakánként rendszeresen fagypont alá csökken a hőmérséklet, ami negatív hatással lehet az eredményre.
Ez idő alatt – a tavalyi évhez hasonlóan – naponta több órás teljes útlezárásokra kell számítani. A 134B jelzésű megyei úton lehet majd elkerülni a szakaszt Székelyszenttamás irányába.
Ilie Bolojan miniszterelnök hétfőn gratulált Magyar Péternek a magyarországi parlamenti választásokon elért győzelméhez.
A Tisza-kormány minden magyar ember kormánya lesz – közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán a pártja választási győzelmét hozó napot követő hétfőn.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Hatalmas robajjal csapódott be egy tömbház bejáratába egy személyautó szombaton este Csíkszeredában, a Tető utcában. Fotókat kaptunk, amelyek az becsapódás után nem sokkal készültek.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
szóljon hozzá!