
Sokszor foltozgatták a „teherforgalmi utat”, és sok ígéret elhangzott a felújítására vonatkozóan. Ezek most megvalósulni látszanak
Még nem készült el a 2019-es helyi költségvetés Gyergyószentmiklóson, és egyelőre csak annyi biztos, hogy idén sem fog pénzben dúskálni a város. A közeljövőben csak a korábban megnyert pályázatok kivitelezése kezdődhet el, egyebek mellett a teherforgalmat kiszolgáló útszakasz felújítása.
2019. április 12., 10:252019. április 12., 10:25
Zajlanak az egyeztetések, a számolgatások, biztosan nem fog mindenre jutni, amire szükség volna Gyergyószentmiklóson, de azt pontosan
Ettől függetlenül elkezdődnek olyan munkálatok, amelyekre már korábban pályázaton nyert finanszírozást a város, és amelyek előkészítésével már eljutottak oda, hogy átadhatják a kivitelező cégeknek a terepet és megkezdhetik a tényleges építkezéseket – közölte Nagy Zoltán polgármester.
Amire talán a legtöbb gyergyószentmiklósi és a városon átutazó autós várt:
A közbeszerzési eljárás már folyamatban van, április 19-éig várják a kivitelezésre pályázó cégek jelentkezését. Aztán amint megtörténik a szerződéskötés, jöhetnek a munkagépek és a szakemberek, hogy végre járhatóvá tegyék az említett utcákat. Sok bosszúságot okoz a környéken élőknek, hogy a Fogarasy Mihály és Rákóczi Ferenc utcákban hosszabb ideje leállt az útépítés. A gázvezetés befejeződött, az útburkolat elkészítése következik. A napokban folytatódik a munka, hogy végül újra aszfaltburkolaton lehessen ott is közlekedni. Szintén jövő héten jár le a közbeszerzési határidő a Tarisznyás Márton Múzeum felújításának ügyében is, addig még várják a kivitelezők jelentkezését.
Tavaly kezdődött el az Építő utca és a Caritas Vidékfejlesztés székhelye közötti területen a szabadidőpark kiépítése. Itt már újrakezdte a munkát a kivitelező, három hónap múlva kell elkészülnie, hogy aztán birtokba vehessék a csendes, zöld környezetben pihenni vágyó gyergyóiak.
Mint ismeretes, Gyergyószentmiklós huszonkilenc tömbház felújítására nyert pályázatot, ezek közül az első tízre már ebben a hónapban szeretnék aláírni a kivitelezési szerződéseket, hogy májusban megkezdhessék a munkát a szakemberek. A közbeszerzést úgy írták ki, hogy kisebb cégek számára is elérhető legyen, azaz három tömbházcsoportra lehet ajánlatot tenni – egy cég elvállalhatja három tömbház felújítását, de akár az összesét is, ha úgy dönt.

Vannak lakók, akik nem hisznek már abban, hogy megvalósul a tömbház-rehabilitáció, és ezt jelezték a városházán is – mondta el Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere. Tíz tömbház felújítása kapcsán már csak a támogatási szerződés aláírása van hátra.
Nem marad el a további tíz, illetve kilenc tömbház felújítása sem, amelyre szintén pályázatot nyertek. Nagy Zoltán elmondta, ezeket a beruházásokat azért lehet most elkezdeni, mert a város rendelkezik az önrészhez szükséges, illetve a korábban leszerződött hitelkeret fedezetével. További beruházásokat is szeretne megvalósítani az önkormányzat, de hogy mire mennyi pénz jut, az majd csak a helyi költségvetés megszavazása után derül ki.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!