
Csak apróbb munkálatok maradtak hátra az új épület befejezéséig
Fotó: László Ildikó
Csak kisebb munkálatok vannak hátra az új polgármesteri hivatal megépítéséből Kányádon, viszont még meg kell oldani a területrendezést, valamint az új székhely berendezését is. Utóbbiakra pedig helyben kell előteremteni a forrásokat. Éppen ezért idén még biztosan nem költözik át az intézmény az új épületbe.
2023. augusztus 30., 15:042023. augusztus 30., 15:04
Eredetileg nem községházának épült a most erre a célra használt épület, ráadásul nem is felel meg a jelenlegi biztonsági követelményeknek, ezért döntött úgy Kányád vezetősége, hogy pályázni fognak egy új polgármesteri hivatal megépítéséért. Elképzeléseik megvalósítására a Helyi Fejlesztések Országos Programjában (PNDL) nyertek 2,9 millió lejes támogatást, így
György Sándor polgármester tavaly kifejtette lapunknak, hogy a munka során számos bonyodalom merült fel, hiszen módosítani kellett a terveket, ugyanakkor a projekt értéke is megduplázódott az építkezési anyagok drágulása miatt. Még szerencse, hogy az anyagiak biztosítása érdekében segítséget kaptak a fejlesztési minisztériumtól.
Legutóbbi beszélgetésünkkor az elöljáró elmondta,
a községközpont Székelypetek felőli kijáratánál található kétszintes épület, csak kisebb munkálatok maradtak hátra, amelyek hamarosan befejeződnek. A kivitelező cég mindössze néhány nap türelmet kért a nyár végére megegyezett határidőhöz képest.
Az új, immár a kor követelményeinek megfelelő épület berendezését sajnos nem finanszírozhatják a nyertes pályázatuk részeként, így a szükséges bútorzat beszerzését saját forrásból kell megvalósítani – magyarázta György Sándor. Közölte,
Jelenleg az új helyszín berendezéséhez szükséges tárgyak összeírása zajlik. Egyelőre nem tudják pontosan, hogy miként teremtik elő a vásárlás ellenértékét, de bíznak benne, hogy segítséget kapnak Hargita Megye Tanácsától, illetve a kormánytól, hiszen eddig is számíthattak rájuk.
Fotó: László Ildikó
Hasonló helyzetben vannak az új polgármesteri hivatal körüli terület rendezésével is, amelyhez szintén helyben kell forrásokat találni.
Az építkezés befejezése után szintén kihívást fog jelenteni az internethálózat és egyéb meglévő kommunikációs, illetve digitális eszközök áthelyezése, felszerelése az új székhelyen, de bíznak benne, hogy ez minél hamarabb megvalósulhat. A felsoroltak okán a polgármester rámutatott,
Mintegy háromszáz méteres biztonsági zónát jelöltek ki a hatóságok kedden délután az A1-es autópályán, miután összeütközött két kamion, és ammónium-szulfát ömlött az útra.
Ilie Bolojan kormányfő kedden kijelentette, hogy a helyi közigazgatás hatékonyabbá tételére irányuló intézkedések hiányában csökkenteni kellene a községek számát.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
A Solidaritatea Sanitară szövetség általános sztrájk kirobbantását tervezi az egészségügyben a kormány gazdasági és szociális politikája miatt.
Több mint 13 ezer lejre büntették meg azt a Vâlcea megyei férfit, aki arra kényszerítette a lovát, hogy nagyon nagy súlyokat húzzon. A rendőrök hivatalból jártak el, miután a férfi feltöltötte a videót a netre.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tart a községi és városi önkormányzati alkalmazottak érdekvédelmi tömörülése azokban a polgármesteri hivatalokban, ahol van képviselete a szakszervezetnek. A tiltakozás ideje alatt szünetel az ügyfélfogadás.
Románia az országos helyreállítási tervben (PNRR) vállalta, hogy ez év végétől a piaci érték alapján fogja kiszámolni az ingatlanadót. Mire számítsunk?
A tanárok heti 20 órás kötelező óraszáma európai viszonylatban a legalacsonyabbak között van – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök hétfő este a Digi24 televíziónak adott interjúban.
A decemberi, Madarasi Hargitán tartott jótékonysági Alprès Ski rendezvény után jövő szombaton, február 21-én a varsági sípályán tartanak hasonló bulit, amivel ismét jó ügyet támogat a szervező Charity Beats.
szóljon hozzá!