
Marosvásárhelyen négy helyszínen lehet igényelni a védőoltást
Fotó: Haáz Vince
Egyelőre a szeptemberre és októberre esedékes, százlejes értékjegyeket juttatta el a szakminisztérium Marosvásárhelyre, ám ezeket a beoltottak csak december első napjaitól vehetik majd át. A megyeszékhelyen a napokban újabb oltóközpontot nyitottak, és tájékoztató kampányt is szeretnének indítani, hogy minél többen oltassák be magukat a koronavírus elleni vakcinával.
2021. november 23., 09:002021. november 23., 09:00
2021. november 23., 09:592021. november 23., 09:59
Marosvásárhelyen november első hetében 4800-an, a második héten 5160-an, míg az elmúlt héten 5916-an kapták meg a koronavírus elleni vakcina valamelyik dózisát. A legutóbbi kimutatások szerint
A marosvásárhelyi oltóközpontokért Portik Vilmos alpolgármester felel, tőle tudtuk meg, hogy
Erre részben azért volt szükség, hogy külön helyen lehessen igényelni ezt a típusú vakcinát. Emellett a Mihai Eminescu Ifjúsági Házban, a városháza víkendtelepi vendégházában és a Tudor Vladmimirescu Általános Iskola tornatermében lehet igényelni a védőoltást.
Bár a helyi önkormányzatnak volt egy döntése, miszerint a Tudor-lakótelepen levő iskolai tornateremben ne működjön oltásközpont, ezt mégsem zárták be, hiszen az oktatási minisztérium rendelete alapján azokon a településeken, ahol a fertőzöttségi mutató meghaladja a két ezreléket, nem lehet zárt helyen tornaórát tartani. Így ezzel együtt jelenleg Marosvásárhelyen négy oltóközpont működik.
Mivel korábban gondok voltak az oltóközpontokban dolgozók juttatásainak biztosításával, megkérdeztük, hogy most mit lehet ezekről tudni. Mint Portik Vilmos alpolgármester elmondta, több százan vannak szerződéses viszonyban a városházával, orvosok, egészségügyi asszisztensek és iktatással foglalkozó személyek, az ő fizetésüket az egészségügyi minisztérium biztosítja, és
Az oltóközpontok fenntartásába is besegít a minisztérium, így ez nem terheli meg különösképpen a város költségvetését.
Portik Vilmostól megtudtuk, hogy már megérkeztek a városházára azok a száz lej értékű étkezési jegyek, amelyeket azok vehetnek majd át, akik mindkét koronavírus elleni oltást megkapták. Mint ismert, az oltáskampány fellendítése érdekében
A marosvásárhelyi alpolgármester elmondta, a szeptemberi és októberi értékjegyeket kapták meg, és
Portik Vilmos hozzátette, szeretnének egy városszintű tájékoztató kampányt indítani az oltás fontosságáról és az oltóközpontok működéséről, az elérhető vakcinákról, hogy ébren tudják tartani az oltási kedvet. Minderről a novemberi soros tanácsülésen döntenek majd.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!