
A járványhelyzet függvénye ez is: nem tudott a tervezett időpontban nyitni a székelyudvarhelyi jégpálya
Fotó: Erdély Bálint Előd
A koronavírus-járvány miatt csonka első szezont zártak a székelyudvarhelyi városi jégpályánál, az új évad megnyitása is mintegy hónapot csúszott eddig: a tervek szerint már október elején várta volna a friss jég a korcsolyázni vágyókat, de a járvány fokozódása miatt a november eleji nyitás is bizonytalan.
2020. október 27., 08:552020. október 27., 08:55
Ebben hónapban a beruházást kivitelező cég és a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal műszaki igazgatóságának munkatársai kisebb munkálatokat végeztek a létesítménynél: megoldották a sátortetőről lefolyó víz elvezetését, a mellékhelyiségek szennyvízhálózatának bekötéseit, és külső tereprendezést is végeztek.
– közölte Zörgő Noémi. A Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal sajtószóvivője fontosnak tartotta hozzátenni:
Ennél pontosabb időponttal azonban a jelenlegi körülmények között nem tudnak szolgálni.
Egyébként a Székelyudvarhelyi Városi Sportklub ügykezelésében lévő létesítmény teljesen elkészült, a beruházásból csupán az ún. chiller (magyarul folyadékhűtő) hiányzik: a kivitelezési szerződés ennek a berendezésnek a felszerelését is tartalmazza ugyan, de
Mint azt korábban már írtuk, a fedett jégpálya bár csonka, de rendkívül jó első szezont zárt: összesen 17 850 gyerek, 14 208 felnőtt váltott belépőt a jégpálya jegypénztáránál, így az összbevétel 213 498 lej volt.
Idén sem a nyitásrend (a délelőtti és délutáni órákban is lesz közönségkorcsolyázás, ezeket a jégkorongedzések szakítják majd meg), sem a jegyárak nem változnak majd , illetve a tervek szerint folytatódna a Székelyudvarhelyi Városi Sport Klub Korisuli programja is, amely révén a tavaly hetente mintegy ezer gyermek járt korcsolyaoktatásra.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!