
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Maroshévíztől Gyergyóremetéig menekült egy kolozsvári autóvezető vasárnap reggel, miután halálra gázolt egy idős nőt.
2019. július 01., 15:552019. július 01., 15:55
Tragédia helyszínére riasztották vasárnap reggel a maroshévízi rendőröket: a bejelentés szerint a város egyik utcájában halálra gázoltak egy személyt, az elkövető pedig elhagyta a helyszínt. A kiérkező hatóságiak egy 74 éves helyi nő személyében azonosították az áldozatot, akit a vizsgálatok szerint az úttest bal szélén ütött el az autó.
A gázoló autójáról kapott információkat azonnal továbbították Hargita megye valamennyi szolgálatban lévő rendőrének, ennek köszönhetően pedig rövid időn belül – közel harminc kilométerrel távolabb –, Gyergyóremetén megtalálták, majd megállásra kényszerítették a járművet. A sofőrt egy 38 éves kolozsvári nő személyében azonosították, ellene gondatlanságból elkövetett emberölés és baleset helyszínének elhagyása miatt indítottak eljárást – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.