
Fotó: Facebook/Udvarhelyszéki Közlekedési Infó
Meg nem erősített információk szerint egy ember meghalt, egy másik életéért pedig még küzdöttek délután egykor a mentősök Alsóboldogfalván, ahol a vezetékes vízhálózat beindítása közben lett rosszul két férfi, majd egy helybéli is, aki a segítségükre sietett.
2017. július 31., 13:572017. július 31., 13:57
2017. július 31., 15:462017. július 31., 15:46
A rendőrség kevéssel egy óra előtt még nem tudott információkkal szolgálni az esetről, viszont a községközpont, azaz Újszékely polgármesteri hivatalában érdeklődésünkre azt közölték, úgy tudják, a nemrég elkészült vezetékesvíz-rendszer beindítása miatt mászott le a fővezeték aknájába egy szakember, majd nem sokkal később a rendszer tervezőmérnöke is.
Egy harmadik férfi, egy helybéli is lemászott, de őt még időben ki tudták húzni, a polgármesteri hivatal alkalmazottja szerint utóbbi van a legjobb állapotban. Hivatalosan meg nem erősített információk szerint az aknába elsőként lemászó férfi elhunyt, a második újraélesztése kevéssel délután egy óra előtt még zajlott.
Fotó: Facebook/Udvarhelyszéki Közlekedési Infó
Nem sikerült megmenteni a két férfi életét, a mentősök több mint 40 percig próbálták újraéleszteni őket – tájékoztatott hétfőn délután Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat igazgatója. Egy 47 és egy 50 éves férfi vesztette életét a munkabalesetben, egyelőre ismeretlen eredetű mérgező gáz belélegzése miatt. Elsőként az 50 éves férfi mászott le az aknába, majd rosszul lett, és segítséget kért, azért mászhatott le fiatalabb társa, majd a harmadik férfi, aki szintén eszméletét vesztette az aknában, de őt hamar ki tudták menteni falustársai – részletezte az esetet Péter Szilárd.
Az igazgató szerint nagy erőkkel siettek a helyszínre. Két mentőautót riasztott a mentőszolgálat, továbbá Marosvásárhelyről a rohammentő-szolgálat helikoptere is Alsóboldogfalvára repült, ám sajnos már nem tudták megmenteni a két férfi életét.
A mentősök mellett a székelykeresztúri Villám–Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjai is részt vettek a mentésben. A helybéliek már kihúzták a három férfit az aknából, mire az önkéntes tűzoltók odaértek, így az újraélesztésben segítették a mentősöket. Szali Mózes, az egyesület vezetője lapunknak elmondta, úgy tudja, a két férfi egy kolozsvári cégnek dolgozik, és mindketten marosvásárhelyiek. A tűzoltók egyébként szén-monoxid jelenlétét mutatták ki az aknában egy nem hivatalosan elvégzett mérésen.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.