
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy fiatal nő életét vesztette, hárman pedig megsérültek egy közúti balesetben Bardocnál szombatra virradóan – adja hírül a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
2022. július 31., 21:502022. július 31., 21:50
A baróti városi rendőrkapitányságot a 112-es segélyhívó számon szombatra virradóan riasztották a közúti baleset helyszínére, Bardocra, a 42-es és 41-es községi utak kereszteződéséhez. Mint a hatósági közleményben írják, a balesetező gépjárművet egy 23 éves férfi vezette, aki elvesztette uralmát az autója fölött, a gépkocsi először egy hídfőnek ütközött, majd egy épületnek csapódott.
A baleset következtében egy 21 éves női utas életét vesztette, míg a sofőr súlyos sérüléseket szenvedett, valamint további két – egy 19 és egy 20 éves – utast is sérülésekkel szállítottak kórházba. Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt indult eljárás, a hatóságok vizsgálják a baleset körülményeit.
Januárhoz képest februárban 39 lejjel (0,7 százalékkal) 5557 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Újabb Ro-Alert üzeneteket kaptak szerda hajnalban Tulcea megye északi részének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben, miután a hadsereg radarjai drónrajokat észleltek a román-ukrán határ térségében.
Szerdán kezdik meg hároméves mandátumukat a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség (DNA), illetve a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni Ügyészség (DIICOT) új vezetői: Cristina Chiriac, Ioan-Viorel Cerbu és Codrin-Horațiu Miron.
Minden eddigi jó intézkedést megtart a Tisza-kormány, ez benne van a 240 oldalas programjukban is – mondta Magyar Péter a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában szerdán.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter kedd esti bejelentése szerint az amerikai kormány hivatalosan megerősítette, hogy a romániai Lukoil ideiglenesen mentesül a szankciók alól, így 45 napon belül újraindulhat a Petrotel-Lukoil finomító.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.