
Egymillió lakosra jutó közúti elhalálozások száma 2022-ben az EU-s országokban
Fotó: Eurostat
Négy százalékkal nőtt 2022-ben az Európai Unió területén közlekedési balesetben elhunytak száma az előző évhez képest; lakosságarányosan Romániában haltak meg a legtöbben az utakon – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
2024. április 12., 19:252024. április 12., 19:25
Az egymillió lakosra jutó közúti elhalálozások száma 2022-ben Svédországban volt a legkisebb (22), amelyet Dánia (26) és Írország (31) követ a sorban.
de magas az arány Bulgáriában (78) és Horvátországban (71) is – írja az Agerpres hírügynökség az Eurostat adataira hivatkozva.
2022-ben összesen 20 653 személy halt meg közlekedési balesetben az Európai Unióban, míg 2021-ben 19 917, 2020-ban pedig 18 833. A 2020-as csökkenés nagyrészt a személyszállításra vonatkozó járványügyi korlátozások hatásának tudható be.
Az EU-ban 2022-ben átlagosan 46 közúti halálozás jutott egymillió lakosra – közölte még az Eurostat.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Gyimesben született, ma már Brassóban épít karriert a 25 éves Bârsan Claudia. Román anyanyelvű, de kiválóan beszél magyarul és angolul is. Meggyőződése, hogy a fejlődés kulcsa a bátorság, a félelem pedig inkább iránytű, mint akadály.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
szóljon hozzá!