
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Belső vizsgálatot indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság annak a péntek késő esti közúti balesetnek az ügyében, amelyben három aktív és egy nyugalmazott rendőr volt érintett. Egyikük meghalt a balesetben, hárman megsérültek.
2022. március 28., 17:282022. március 28., 17:28
A Hargita megyei rendőrség vezetője, Iordan Ştefan Mircea hétfőn a sajtónak azt nyilatkozta, hogy az ilyen esetekben „elkerülhetetlen” bűnvádi eljárás mellett a rendőr-főkapitányság egy belső vizsgálatot is indított az ügyben, hogy annak minden részletét tisztázzák.
Mint mondta, a sofőr a saját autóját vezette, és a rendőrök nem voltak munkaidőben, amikor a baleset történt, „de a szabadidejükben is olyan magatartást kell tanúsítaniuk, amely nem rontja az intézmény megítélését”.
Rámutatott, a balesetben elhunyt 24 éves rendőr a székelykeresztúri rendőrség vezetője volt. Bár nem teljesítette a poszt betöltéséhez szükséges feltételeket, a székelykeresztúri rendőrségnél szolgálatot teljesítő egyetlen tisztként őt bízták meg a vezetői feladatok ellátásával.
Az autót vezető rendőr állapota rendkívül súlyos, ezért őt átszállították a bukaresti Floreasca kórházba. Egy másik aktív rendőrt, aki szintén súlyos állapotban van, a székelyudvarhelyi kórházban kezelnek, akárcsak a nyugalmazott rendőrt, akinek „a jelek szerint stabil az állapota” – számolt be.
A Hargita megyei rendőrség sajtószóvivője, Maria Plumbu az Agerpres hírügynökségnek azt nyilatkozta, hogy
A baleset péntek este történt. A rendőrség szombati beszámolója szerint a Székelyudvarhely irányából Székelykeresztúr felé haladó személygépkocsi Betfalvánál egy útszéli fának ütközött. A balesetben az autó egyik utasa, egy 24 éves fiatal a helyszínen életét vesztette, a 36 éves sofőrt és további két utast kórházba szállítottak. A rendőrség gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés gyanújával vizsgálatot indított az ügyben – állt a tájékoztatásban.

Közlekedési balesetben vesztette életét a székelykeresztúri rendőrfőnök pénteken éjszaka Betfalvánál.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.