
Fotó: Pinti Attila
Halálos baleset történt vasárnap délelőtt Csíkszentmárton közelében, az E578-as európai úton. A helyszínre több mentő- és tűzoltóegység vonult ki.
2023. szeptember 24., 11:452023. szeptember 24., 11:45
2023. szeptember 24., 14:422023. szeptember 24., 14:42
A baleset helyszínére az áldozat hozzátartozói, ismerősei közül sokan odagyűltek, ezért a rendőrség különleges bevetési egységét is a helyszínre riasztották.
Fotó: Pinti Attila
A Hargita Megyei Mentőszolgálat több csapattal, a megyei tűzoltóság pedig egy oltásra alkalmas esetkocsival, egy műszaki mentésre alkalmas járművel és egy elsősegélynyújtó egységgel vonult ki a helyszínre.
Fotó: Pinti Attila
Az első információk szerint egy személy kiszállt egy autóból, amikor egy másik jármű elgázolta.
Fotó: Pinti Attila
Teljes útlezárást léptettek érvénybe a hatóságok, de Csíkszentmártonról Csíkszentsimon felé, illetve a tragédiától pár száz méterre lévő mezei utakon a kisebb autók ki tudják kerülni a helyszínt.
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint egy haszongépjármű és egy személygépkocsi érintett a balesetben. Az előbbi járműben három személy utazott, a személyautóban csak a sofőr, aki a baleset következtében életét vesztette.
A Hargita megyei rendőr-főkapitányság közleménye szerint vasárnap 11 óra körül riasztották a hatóságokat a 112-es egységes segélyhívószámon a Csíkszentkirály és Csíkszentmárton között bekövetkezett baleset miatt.
Az első vizsgálatok szerint egy 55 éves csíkszentmártoni sofőr, miközben lakhelye irányából Csíkszereda felé tartott az E578-as európai úton, elütött egy 31 éves, szintén csíkszentmártoni személyt, aki az úttesten egy megállt autó mögött tartózkodott, ennek pedig az 55 éves sofőr által vezetett jármű nekiütközött. A baleset következtében a 31 éves férfi életét vesztette. Az ütközést megelőzően a másik sofőr nem fogyasztott alkoholt. Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indítottak eljárást.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.