
Fotó: Pinti Attila
Halálos baleset történt vasárnap délelőtt Csíkszentmárton közelében, az E578-as európai úton. A helyszínre több mentő- és tűzoltóegység vonult ki.
2023. szeptember 24., 11:452023. szeptember 24., 11:45
2023. szeptember 24., 14:422023. szeptember 24., 14:42
A baleset helyszínére az áldozat hozzátartozói, ismerősei közül sokan odagyűltek, ezért a rendőrség különleges bevetési egységét is a helyszínre riasztották.
Fotó: Pinti Attila
A Hargita Megyei Mentőszolgálat több csapattal, a megyei tűzoltóság pedig egy oltásra alkalmas esetkocsival, egy műszaki mentésre alkalmas járművel és egy elsősegélynyújtó egységgel vonult ki a helyszínre.
Fotó: Pinti Attila
Az első információk szerint egy személy kiszállt egy autóból, amikor egy másik jármű elgázolta.
Fotó: Pinti Attila
Teljes útlezárást léptettek érvénybe a hatóságok, de Csíkszentmártonról Csíkszentsimon felé, illetve a tragédiától pár száz méterre lévő mezei utakon a kisebb autók ki tudják kerülni a helyszínt.
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint egy haszongépjármű és egy személygépkocsi érintett a balesetben. Az előbbi járműben három személy utazott, a személyautóban csak a sofőr, aki a baleset következtében életét vesztette.
A Hargita megyei rendőr-főkapitányság közleménye szerint vasárnap 11 óra körül riasztották a hatóságokat a 112-es egységes segélyhívószámon a Csíkszentkirály és Csíkszentmárton között bekövetkezett baleset miatt.
Az első vizsgálatok szerint egy 55 éves csíkszentmártoni sofőr, miközben lakhelye irányából Csíkszereda felé tartott az E578-as európai úton, elütött egy 31 éves, szintén csíkszentmártoni személyt, aki az úttesten egy megállt autó mögött tartózkodott, ennek pedig az 55 éves sofőr által vezetett jármű nekiütközött. A baleset következtében a 31 éves férfi életét vesztette. Az ütközést megelőzően a másik sofőr nem fogyasztott alkoholt. Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indítottak eljárást.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.
Ronthatja Románia államadós-besorolásának kilátásait a Moody's Ratings, ha a kormány nem tudja hatékonyan végrehajtani fiskális konszolidációs tervét – derül ki a nemzetközi hitelminősítő időszakos elemzéséből.
Két személyautó ütközött szombaton reggel Marosvécs közelében, három felnőtt és két kiskorú sérült meg a balesetben.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.