
Nem élte túl az ütközést a szentegyházi sofőr
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Három tragikus közúti baleset történt csütörtökön Hargita megyében.
2017. november 10., 10:252017. november 10., 10:25
2017. november 10., 12:042017. november 10., 12:04
Borzonton, a 13B jelzésű úttal párhuzamos községi úton elvesztette uralmát járműve fölött az 51 éves gyergyóalfalvi G. A. csütörtök délután, és autójával az árokba borult.
– tájékozatott Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, hozzátéve, hogy a sofőr jogosítvány nélkül vezette az autót.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Szintén egy sofőr vesztette életét egy kilenc óra előtt néhány perccel bekövetkezett balesetben Kápolnásfalu és Homoródfürdő között, a 13A jelzésű országúton. Mint arról a rendőrségi szóvivő tájékoztatott, a 35 éves szentegyházi D. Z. A.

Felborult egy teherautó csütörtök este hét óra körül Tusnádfürdőn, a sofőr életét vesztette, két utasát pedig a helyszínen látták el. A baleset ugyanott történt, ahol nyáron egy üres üvegeket szállító kamion borult fel.
Amint arról beszámoltunk, csütörtökön este Tusnádfürdőn egy teherautó borult fel, amelynek sofőrje szintén életét vesztette.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön reggel, a kormányülés előtt lemondanak a tisztségükről.
Közösségi szerepvállalással ünnepelte a Föld napját a Marosvásárhelyi Állatkert és a Milvus Csoport. A közös eseményre az állatkertbe hívták az érdeklődőket, akik látványetetéseken, faültetésen, fakókeselyükről szóló előadáson is részt vehettek.
A betegszabadság első napját fizetni fogják a krónikus betegeknek, az országos egészségügyi programokban nyilvántartott pácienseknek, a nappali kórházi ellátásban részesülőknek, valamint orvosi és sebészeti sürgősségi esetekben is.
Elfogadta el a képviselőház az RMDSZ által szorgalmazott törvénytervezetet, amely megduplázza a medvepopuláció kilövési kvótáját, és lehetővé teszi, hogy évente 859 egyedet lőjenek ki megelőzési céllal.