
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Autóbalesetben vesztette életét egy férfi vasárnapra virradóan Kányádon, a járművezetőt pedig sérülésekkel szállították kórházba.
2024. szeptember 08., 07:382024. szeptember 08., 07:38
2024. szeptember 08., 12:332024. szeptember 08., 12:33
Súlyos közúti balesethez riasztották vasárnapra virradóan a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltóság több egységét és a Hargita Megyei Mentőszolgálatot – közölte vasárnap reggel a Hargita megyei tűzoltóság. Mint kiderült, egy autó volt érintett a kányádi balesetben. Egy férfi belehalt sérüléseibe, egy másik férfit, a sofőrt pedig a mentőszolgálat szállította kórházba.
A rendőrség vasárnap délelőtti beszámolója szerint a sofőr alkohol befolyása alatt volt.

Magas, 0,70 mg/liter légalkohol-koncentrációval vezetett az a férfi, akinek autója lesodródott az úttestről és felborult, utasa pedig életét vesztette vasárnapra virradóan Kányádnál.
Tűz ütött ki szerda este egy nagyszebeni tömbházlakásban; egy ember súlyosan megsérült, újraélesztésre volt szükség.
A kormány a csütörtöki ülésén rendeletet fogadhat el a földgáz árának ideiglenes korlátozásáról – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.