
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Lesodródott az úttestről, majd egy fának, ezt követően egy lakóháznak ütközött egy személygépkocsi szerda délelőtt Andrássytelepen. A súlyos sérüléseket szenvedett sofőr életét nem tudták megmenteni a kiérkező mentősök.
2020. augusztus 26., 12:272020. augusztus 26., 12:27
A rohammentős-szolgálat (SMURD) munkatársai szálltak ki a helyszínre, ahol a forgalmat az úttesten mindkét irányban lezárták, a jármű vezetőjét, aki beszorult a roncsok közé és eszméletét vesztette, kiemelték és azonnal megpróbálták újjáéleszteni, de az életét már nem sikerült megmenteni.
A helyszínelő rendőrök tájékoztatása szerint a 33 éves, marosludasi férfi egyedül tartózkodott az autóban, amikor egy éles kanyarban elveszítette uralmát a jármű felett és az úttest másik oldalára sodródott, fának és egy lakóháznak csapódott.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!