
Fotó: Gábos Albin
Halálos áramütés ért egy 60 év körüli férfit horgászat közben Zsögödfürdőn az Olt partján szerda délelőtt.
2019. július 03., 11:402019. július 03., 11:40
2019. július 03., 13:332019. július 03., 13:33
A helyszínre a Hargita Megyei Mentőszolgálat orvosos mentőcsapata vonult ki, akik megpróbálták újraéleszteni a férfit, de már nem tudták megmenteni az életét – tájékoztatott Péter Szilárd, a mentőszolgálat vezérigazgatója. Elmondta, a haláleset pontos körülményeit még vizsgálja a rendőrség,
„Az áramütés következtében a pecabot eltört, a férfi karján ment be az áram, a lábán pedig távozott” – magyarázta.
A férfi kiléte egyelőre ismeretlen, mivel a helyszíni vizsgálat során nem találtak nála azonosító iratokat. Valószínűleg 60-65 év körüli életkorú lehetett – mondta Péter Szilárd.
Fotó: Gábos Albin
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
Az idei országos költségvetés elfogadásáig még egyedi jóváhagyást sem kaphatnak az egészségügyi és szociális intézmények a megüresedett állások betöltésére. A személyzethiány mindeközben fokozódhat a megszorító intézkedések miatt.
Gázszivárgás miatt lezárták és lepecsételték a fő gázcsapot vasárnap késő este Marosvásárhelyen egy 44 lakrészes tömbházban.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.