
Fotó: Kovászna Megyei Rendőrség
Nem sikerült megmenteni annak az idős sofőrnek az életét, aki kedden reggel ütközött autójával egy tartálykocsinak a Kovászna megyei Barátos és Cófalva között.
2024. augusztus 13., 12:472024. augusztus 13., 12:47
Áttért az ellentétes irányú sávra, ahol egy tartálykocsinak ütközött egy Kovásznáról Réty irányába tartó, 74 éves férfi által vezetett személyautó kedden reggel 9 óra után Barátos és Cófalva között. A személyautóba beleszaladt hátulról egy másik gépjármű is, amelynek vezetője szintén megsérült.
Az ő autójának ütköző női sofőrt – aki szintén orvosi ellátásra szorult –, valamint a ciszternás autó vezetőjét egyaránt tesztelték, de egyikük sem fogyasztott alkoholt vezetés előtt. A helyszínen jelenleg egy sávon lehet közlekedni. Az ügyben folyik a vizsgálat a baleset körülményeinek pontos megállapítása érdekében – tájékoztatott a Kovászna megyei rendőrség.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A havazás mellett újabb fagyos reggelre ébredtünk országszerte, ám most közel sem Csíkszeredában volt a leghidegebb.
Noha új buszokra és jóval nagyobb járatsűrűségre váltott a csíkszeredai tömegközlekedés, nagyon sok kifogás merült fel az új menetrendekkel, útvonalakkal kapcsolatban. Ezeket most igyekeznek felhasználni a módosításokhoz – tudtuk meg.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
szóljon hozzá!