
Képünk illusztráció
Fotó: Fülöp-Székely Botond
A vállán sebesítette meg a medve azt a magyarországi vadászt, aki vasárnap vett részt a Szalon Vadásztársulat Gagy mentén rendezett hajtóvadászatán. Az áldozat próbált védekezni, de nem sült el a puskája.
2019. január 07., 11:232019. január 07., 11:23
2019. január 07., 11:432019. január 07., 11:43
Balázs Sándor, a vasárnapi hajtóvadászatot rendező a Szalon Vadásztársulat igazgatója lapunknak elmondta, az udvarhelyszéki Tordátfalva és Gagy közötti részen történt az eset. A hajtás során többször is kijött az erdőből a „nagyon nagynak mondható kanmedve”, amely végül a várakozó vadászra rontott.
A medvetámadásról vasárnap délután kettőkor riasztották a Hargitai Megyei Mentőszolgálatot a 112-es sürgősségi hívószámon. Az ötvenéves áldozatot, akinek a vállát harapta meg a nagyvad, csonttöréssel vitték a székelyudvarhelyi kórház sürgősségi betegellátó osztályára – tájékoztatott a mentőszolgálat ügyeletes diszpécsere, hozzátéve, hogy a sérült nem volt életveszélyes állapotban.
Vasárnap este aztán meg is műtötték Székelyudvarhelyen a vadászt, aki hétfőn délre már el is hagyta a kórházat – tudtuk meg Balázs Sándortól, aki felháborítónak tartotta, hogy az egészségügyi intézményben
„Tudomásom szerint az egész országban nincs szérum, nem csak itt. Ilyen esetben mit lehet tenni, ha valakit megharap például egy kutya?” – tette fel a kérdést a vadásztársulat vezetője.

50 éves férfira támadt a medve, vasárnap délután a Székelykeresztúrhoz közeli Tarcsafalva és Tordátfalva között az erdőben. A medve a férfi vállát harapta meg, akit csonttöréssel szállítottak kórházba.
Balázs Sándor hangsúlyozta, az elmúlt harminc évben nem volt hasonló eset a vadászterületükön. „Nincsenek elülve a medvék, pedig ilyenkor nem jellemző, hogy járkálnak. Öt vagy hat medvét láttunk csak ebben az egy hajtásban” – fogalmazott a vadásztársulati vezető, aki szerint ez alapvetően az enyhe időjárással és a medvék túlszaporodásával magyarázható. Az pedig kifejezetten meglepő volt, hogy a vadászt megsebesítő kifejlett nagyvad nem húzódott el télire, azok ugyanis rendszerint elszoktak, és inkább a kisebbek aktívak.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
4 hozzászólás