
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
197 új regisztrált fertőzöttel 18 791-re emelkedett a koronavírusos esetek száma Romániában a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GSC) csütörtöki, 13 órás jelentése szerint. Ez a harmadik nap, amikor ismét kétszáz alá csökkent az új esetek száma.
2020. május 28., 13:152020. május 28., 13:15
2020. május 28., 13:242020. május 28., 13:24
12 629 pácienst gyógyultnak nyilvánítottak, míg 1229-en elhunytak. Az aktív koronavírusos esetek száma 4933, ezidáig pedig 410 000 tesztet dolgoztak fel országszerte. Jelenleg 182 beteget ápolnak az intenzív terápiás osztályon.
Hargita megyében a csütörtökihez képest kettővel több, 123, Maros megyében öttel több, 675, míg Kovászna megyében változatlanul 230 esetet tartanak nyilván a Stratégiai Kommunikációs Csoport adatai szerint.
Románia területén jelen pillanatban 3712 személy van hatósági karanténban, 89 787-en pedig otthoni elkülönítésben, orvosi megfigyelés alatt.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
szóljon hozzá!