
Hajléktalan, aki nem megy otthonba
Fotó: Máltai szeretetszolgálat facebook-oldala
Utcán élőket, roma gyerekeket, nehéz sorban élő időseket és a hajléktalanszálló lakóit keresték fel a Máltai Szeretetszolgálat marosvásárhelyi önkéntesei a 24 órás jótékonysági maratonon.
2024. november 18., 21:172024. november 18., 21:17
Szombat éjféltől vasárnap éjfélig tartott az a jótékonysági maraton, amit a Máltai Szeretetszolgálat marosvásárhelyi önkéntesei szerveztek.
Balogh Szidónia, a szeretetszolgálat egyik tagja a Székelyhonnak elmondta, több olyan világnap van, amelyen jótékonykodni szoktak, de a november 17-én a szegények világnapja az, amikor több, kisebb-nagyobb közösségnek próbálnak segíteni.
Meleg takarót vittek az utcán élőknek
Fotó: Máltai szeretetszolgálat facebook-oldala
Idén elsőként azokat a hajléktalanokat keresték fel, akik nem húzódnak be télen sem a szállóra, hanem régi épületekben, hidak alatt, pincékben húzzák meg magukat.
Legtöbbjüket ismerik, lehetőségeik szerint mindig segítenek nekik. Vasárnap délben az idős, nehéz sorban élő személyeket, családokat élelmiszercsomaggal keresték fel. Összesen nyolcvan, tíz alapélelmiszert tartalmazó csomagot vittek ki olyanoknak, akik szerepeltek a nyilvántartásukban.
Élelmiszercsomagot állítottak össze
Fotó: Máltai szeretetszolgálat facebook-oldala
Korábbi években hetente egyszer meleg ebédet tudtak a rászoruló nyugdíjasoknak biztosítani, idén már nincs erre lehetősége a szervezetnek, de most a szegények világnapján ismét ebéddel és élelmiszercsomaggal próbáltak enyhíteni nehézségeiken.
Az idős személyeknek csomagot vittek
Fotó: Máltai szeretetszolgálat facebook-oldala
A Máltai szeretetszolgálatnál rendszeresen tartanak gyermekfoglalkozásokat sérült és egészséges kicsiknek is, velük most
Palacsintát sütöttek egy gyermekotthonban
Fotó: Máltai szeretetszolgálat facebook-oldala
Szombaton este az önkéntesek eljutottak az Emmaus Gyermekotthonba is, ahol a bentlakókkal közösen palacsintát sütöttek. A jótékonysági maratont a marosvásárhelyi éjszakai menhelyen fejezték be, ahova negyven, szendvicset és kis édességet tartalmazó csomagocskát vittek azoknak, akik ott töltötték az éjszakát. Ezt az érintettek hétfőn reggel kapták meg.
A jótékonysági maratonba a Máltai szeretetszolgálat 48 önkéntese kapcsolódott be.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
szóljon hozzá!