
Hajdu Gábor lett a befutó. Ő válthatja Korodi Attilát a parlamentben
Fotó: Veres Nándor
Hajdu Gábor veheti át Korodi Attila frissen megválasztott csíkszeredai polgármester képviselői helyét a Területi Küldöttek Tanácsának (TKT) hétfői döntése értelmében. A jelöltek rangsorolását szolgáló szavazáson Hajdu 56, Sógor Csaba 20 szavazatot kapott.
2020. október 05., 16:232020. október 05., 16:23
2020. október 06., 16:552020. október 06., 16:55
Az RMDSZ-jelöltek szeptember 18-ig iktathatták a szövetség megyei, illetve területi szervezeteinek titkárságain jelölési dossziéikat, és noha Hargita megyében jó esetben összesen hét hely, öt képviselői és két szenátori áll rendelkezésre, ezekre tizenketten pályáztak.
Mint Becze Istvántól, az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének ügyvezető elnökétől megtudtuk, a Területi Küldöttek Tanácsának (TKT) ülésén tartott szavazáson
ami azt jelenti, hogy előbbi veheti át Korodi Attila frissen megválasztott csíkszeredai polgármester képviselői helyét.
Mint ismert, a másik képviselői helyet az RMDSZ szövetségi elnökének, Kelemen Hunornak tartják fenn.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Nem lesznek fennakadások a súlyos égési sérülteket ellátó, jelenleg épülő marosvásárhelyi kórház felszerelésével, beüzemelésével – nyilatkozta Florin Crăciun menedzser, aki Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszternek mutatta be a munkálatokat.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
szóljon hozzá!