Fotó: Beliczay László
Újító elképzeléssel vágott bele konyhai munkájába Karácsony József, a Főnix Konyha szakácsa, aki a sokak által fogyasztott töltött paprika receptjét mutatta be. Természetesen a csavar ezúttal sem maradt el, hiszen a megszokotthoz képest nem levesként tálalta a fogást, hanem ínycsiklandó mártást készített mellé. Különlegességként gombát is használt a recept összeállításakor.
2022. november 09., 09:532022. november 09., 09:53
„Vidékünkön is sokak által kedvelt, hagyományos ételnek számít a töltött paprika, amit ezúttal a magyarországi hagyományokat alapul véve készítettem el. Emellett igyekeztem különlegesebbé tenni az ízeket némi csiperkegomba felhasználásával – mutatta be elképzeléseit Karácsony József, a Főnix Konyha séfje. Mint mondta:
Fotó: Beliczay László
A paprikákat jól átmosva látott munkához a séf. Ezt követően körbevágta a zöldségeket a szár közelében, hogy egyetlen rántással kivehesse belőle a magházat. Természetesen ezután kitakarította a bent maradt magokat is. A töltelék összeállítása következett, amely során
Fotó: Beliczay László
Újításkén ugyanakkor apróra vágott csiperkegombát és fél kocka vajat is kevert a töltelékhez. Utóbbira azért volt szükség, hogy krémesebbé váljon a massza.
– magyarázta Karácsony. Ízesítésként sót, borsot és némi fokhagymás olajat használt. Ezt a masszát töltötte bele a már előkészített paprikákba úgy, hogy a végét liszttel zárta le. Utóbbi ugyanis meggátolja, hogy főzés közben kijöjjön a paprikából a hús.
Fotó: Beliczay László
– hangzott el egy újabb ötlet. A jó eredmény érdekében alaplevet kell készítenünk, vagyis
Fotó: Beliczay László
Nagyjából fél óra múlva szórjuk meg a levet őrölt pirospaprikával. Ebbe kell belehelyeznünk a töltött paprikákat, amelyeknek legalább másfél órát kell főniük. Ezt követően még legalább ennyi időt kell hagyni pihenni az ételt az alaplében, hiszen így megfelelőre dagad majd a rizs.
Igazán finom szaftos mártást állított össze a séf, viszonylag egyszerűen. Olívaolajon dinsztelt le egy fél fej vöröshagymát, amelyre egy fél zellert reszelt rá. Ehhez egy evőkanálnyi cukrot adott, hogy az rákaramellizálódjon a hozzávalókra.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Nagyjából egy órán át kell főni hagyni a hozzávalókat, közben folyamatosan adagolva az alaplevet, ha elpárolog. A mártást búzaliszttel sűríthetjük be a legegyszerűbben. Végül, a gázrózsa lezárását megelőzően még fűszerezhetünk, ha szükség van rá.
A töltött paprikákat a kellő idő eltelte után vegyük ki az alapléből, és tálaláskor öntsük le a mártással. A fogás mellé házi kenyeret érdemes fogyasztani.
Fotó: Beliczay László
Sepsiszentgyörgy önkormányzata frissítette a 35 év alatti fiatalokat célzó lakbértámogatási programját.
Lezuhant egy kis méretű repülőgép kedden a Hunyad megyei Szászváros közelében.
Rekordszámú jelölt vett részt az idei címzetes tanári vizsga írásbelijén, köztük több mint 7400 friss végzős. Székelyföldön mintegy 2500-an vizsgáztak, és legtöbben az óvodapedagógusi és tanítói állásokért szálltak versenybe.
A Szent Anna-tó szomszédságában létezett egy másik krátertó, ami vulkáni tevékenység következtében fokozatosan átalakult. A Mohos-tőzegláp területén ma is visszaköszön a jégkorszak: különleges növényeket, tószemeket csodálhatunk meg itt.
A hétfő késő esti FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo élvonalbeli labdarúgó-mérkőzés előtt a rendőrségnek petárdákat kellett elkoboznia, de vandalizmusról egyelőre nem érkezett panasz a Hargita megyei rendőrséghez.
Csak kerülőutakon lehet eljutni Oroszhegybe, hiszen hétfőn elbontották a veszélyessé vált fahidat Székelyszentkirályon a 134C jelzésű megyei úton. Remélhetőleg a tél beköszönte előtt megépül az új betonátkelő.
A Step Dance Sportklub idei nagyszabású gálaműsorában a The Greatest Showman című film varázslatos világát idézte meg: musical, revü, látvány, és több mint 400 táncos tette felejthetetlenné a hét telt házas előadást.
Kilenc évig szolgálta a Hargita megyei csendőrséget Siz, a németjuhászkutya, a mentőkutyának most örökbefogadót, szerető gazdát keresnek.
Leszállt az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula kedden Kalifornia partjainál.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 17 megye folyóira.
szóljon hozzá!