Hirdetés
Hirdetés

Hagyományos és új rendezvényeket is szerveznek idén Kézdivásárhelyen

Hagyományos termékvásár •  Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook

Hagyományos termékvásár

Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook

Változatos programokat tartalmaz Kézdivásárhely ez évi eseménynaptára, a hivatalos jegyzékbe az ünnepi megemlékezések és a több éves múltra visszatekintő közösségi rendezvények mellett számos újdonság is bekerült.

Farkas Áron

2024. február 11., 12:082024. február 11., 12:08

Kézdivásárhely önkormányzati képviselő-testülete januári ülésén hagyta jóvá az idei évben a város területén megszervezendő kültéri rendezvények listáját. A céhes városban tevékenykedő civil szervezetek, kereskedelmi egységek és magánszemélyek január 15-ig jelezhették rendezvényszervezési szándékukat a polgármesteri hivatal felé az engedélyek jóváhagyása érdekében. A listára az önkormányzat szervezésében megvalósuló, illetve különböző szervezetek által tervezett események egyaránt felkerültek.

Hirdetés

Az események sorát a Tegyünk Kézdiszékért Tömörülés szervezésében február 3-án megtartott főtéri farsangtemetés nyitotta, amelyet az egész környék lakosságát megmozgató március 15-i ünnepség követ.

korábban írtuk

Az ördög ünnepe Kézdivásárhelyen
Az ördög ünnepe Kézdivásárhelyen

A vízkereszttel kezdődő farsangi időszak ugyan farsangvasárnappal (idén február 11-én), de még inkább húshagyókeddel ér véget, Kézdivásárhelyen úgy látták értelmét a télbúcsúztatásnak, amíg még van némi hó.

Egy héttel később, március 22-én a Zöld Nap Egyesület Tavaszi Zöld Napok nevű rendezvényére kerül sor, április 25–26-án pedig az önkormányzat szervezi meg a Virágvarázs nevet viselő virágvásárt.

Május 9–10-én a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet (KVISZ) Európa Napokat tart, május 9–12. között a Kézdivásárhelyi Sportegyesület hagyományos rendezvénye (KSE-napok) van beütemezve, május 17–19. között a több év kihagyás után visszatérő Diáknapoktól lesz hangos a Vigadó Művelődési Központ udvara.

X Balloon Fesztivál •  Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook Galéria

X Balloon Fesztivál

Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook

Idén új időpontban, szeptember helyett május 24–26. között rendezik meg az X Balloon Fest elnevezésű hőlégballon-fesztivált a városhoz tartozó Fortyogófürdőn.

Június első napjaiban Gyerkőcfesztivál fog zajlani a W. Wegener parkban, június 21-én a Profi Rádió ünnepli születésnapját a Székely Katonanevelde udvarán, június 22-én pedig a KVISZ szervez Fényfesztivált a Dózsa György utcai közösségi téren.

Sokadalom, Kézdivásárhely városünnepe •  Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook Galéria

Sokadalom, Kézdivásárhely városünnepe

Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook

Kézdivásárhely legnagyobb közösségi rendezvénye, a Sokadalom nevet viselő városünnep június 27–30. között tölti meg a városközpontot.

Június 29-én a fúvósok és mazsorettek találkozójának ad otthont a W. Wegener park, majd július 12–14. között a több mint húsz éves múltra visszatekintő Free Frog’s Riders motorostalálkozót tartják meg Fortyogófürdőn.

Július vége egy újdonságot tartogat, 26–28. között első alkalommal szervez Gasztronómiai Fesztivált a Gábor Áron téren a Helyi Fejlesztési és Kulturális Egyesület. A Háromszéki Lovasnapokra augusztus 3-4-én kerül sor Nyujtódon, amit a Zöld Nap Egyesület által szervezett éjjeli biciklimaraton követ augusztus 8-án.

A nyarat augusztus 24–25-én búcsúztathatják a kézdivásárhelyiek a Kovácsszer városrészben,

ahol a KVISZ tervez eseményt Nyárzáró néven. Az említett ifjúsági szervezet szeptember 21-én egy premiernek számító rendezvényt, a Kerge derbit is megtartja a Sinkovits sportpályán. Szeptember 23-án a Zöld Nap Egyesület biciklis felvonulásra hívja a városlakókat az Európai Mobilitás Hete alkalmából.

56-os megemlékezés •  Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook Galéria

56-os megemlékezés

Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook

Október 6-án az aradi vértanúk, 23-án az 1956-os forradalom és szabadságharc hősei előtt tiszteleg az önkormányzat, mindenszentek előtt (október 30–31.) pedig virágvásárra kerül sor a Gábor Áron téren.

Decemberben ünnepváró események zajlanak majd: 1-jén meggyújtják az első gyertyát a város adventi koszorúján, 5-én a Mikulás örvendezteti meg a gyerekeket, 18–20. között karácsonyi gyermekvárost rendeznek be a W. Wegener parkban, 20–21-én karácsonyi vásárra kerül sor a város főterén. Az év utolsó rendezvénye ezúttal is a városközpontban megtartandó szilveszteri mulatság lesz.

2012 novembere óta az önkormányzat minden hónap második szombatján hagyományos termékvásárt szervez a Gábor Áron téren, a sorozatot idén is folytatják – derül ki a helyi tanács által elfogadott esemény-jegyzékből.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 16., szombat

Aki többet szennyez, többet fizet: változhat az útdíj kiszámításának módja

A közlekedési minisztérium közvitára bocsátott egy rendelettervezetet a járműkategóriák és a július 1-jétől alkalmazandó úthasználati díj (rovinieta) jóváhagyásáról, amely az EURO kibocsátási normától is függ majd.

Aki többet szennyez, többet fizet: változhat az útdíj kiszámításának módja
Hirdetés
2026. május 16., szombat

Eurómilliárdokat veszíthet el Románia a reformok késlekedése miatt

Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.

Eurómilliárdokat veszíthet el Románia a reformok késlekedése miatt
2026. május 16., szombat

Árvízriasztás: háromszéki folyó is kiléphet a medréből

Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.

Árvízriasztás: háromszéki folyó is kiléphet a medréből
2026. május 16., szombat

Földrengéssel indult a hétvége Székelyföld közelében

A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Földrengéssel indult a hétvége Székelyföld közelében
Hirdetés
2026. május 16., szombat

Bolojan nem akar a PSD-vel kormányozni, 2028-ra építene alternatívát

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.

Bolojan nem akar a PSD-vel kormányozni, 2028-ra építene alternatívát
2026. május 16., szombat

Kárpátaljai gyermekotthonnak adományozza végkielégítését Orbán Viktor

Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.

Kárpátaljai gyermekotthonnak adományozza végkielégítését Orbán Viktor
2026. május 16., szombat

Összezár a PNL és az USR a kormányalakítási egyeztetések előtt

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.

Összezár a PNL és az USR a kormányalakítási egyeztetések előtt
Hirdetés
2026. május 16., szombat

Viharosra fordul az idő: felhőszakadások, jégeső és erős szél várható Székelyföldön is

Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.

Viharosra fordul az idő: felhőszakadások, jégeső és erős szél várható Székelyföldön is
2026. május 16., szombat

Minden napra jut legalább egy medveriasztás Hargita megyében

Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.

Minden napra jut legalább egy medveriasztás Hargita megyében
2026. május 16., szombat

Vajon mégsem teszik kötelezővé a magánszemélyeknek az e-Facturát?

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.

Vajon mégsem teszik kötelezővé a magánszemélyeknek az e-Facturát?
Hirdetés