
A hagymafesztivál programját ismertette Szentes Csaba madéfalvi polgármester
Fotó: Veres Nándor
Újdonság lesz a hagymakörút a XII. Hagymafesztiválon Madéfalván, amelyen hét hagymapontnál különböző tematikájú hagymás ételeket lehet majd kóstolni, magyar borokkal társítva. A rendezvénysorozat szeptember 11-én kezdődik és egy hétig tart.
2022. szeptember 08., 14:582022. szeptember 08., 14:58
2022. szeptember 08., 15:492022. szeptember 08., 15:49
„Két év szünet után idén újra megszervezzük a Madéfalvi Hagymafesztivált, amelynek célja egyrészt felrázni a helyi közösséget, bevonni őket a község közösségi életébe, továbbá megmutatni a kívülállóknak, hogy hogyan is élnek Madéfalván” – vezette fel Szentes Csaba polgármester. A madéfalvi községvezető csütörtöki sajtótájékoztatóján ismertette a XII. Hagymafesztivál részletes programját, amelyek közül kiemelte a jövő szombati Hagymakörutat mint újdonságot.
– fogalmazott az elöljáró.
Az eseményen a község hét pontján alakítanak ki ilyen kóstolási helyszíneket, ahol vadas, birka-, borjú-, szarvasmarha-, sertés-, valamint csirkehúst felhasználva készítenek hagymás ételeket. Ezeket pedig egy 70 lej értékű értékjeggyel lehet majd megkóstolni, ugyanis
Mindezek mellé jár majd egy-egy deciliter magyar bor. Mint megtudtuk, ötszáz kóstolóadaggal, és ezzel együtt 500 ételjeggyel készülnek. Ezeket elővételben Madéfalva Polgármesteri Hivatalánál, vagy a helyszínen a kialakított információs pontnál lehet majd megvásárolni. Az ételjegyek mellé adnak egy tányért, kanalat és egy poharat.
A hagymafesztivál első programpontja vasárnap a traktoros felvonulás és ügyességi verseny lesz – 13, majd 14 órától. Ezt követően lovas ügyességi versenyre is sor kerül 16 órától. A következő héten, kedden ifjúsági napot tartanak, újjáalakul a helyi ifjúsági szervezet. Szerdán önkormányzati labdarúgótornát szerveznek, csütörtökön a néptáncé lesz a főszerep. Pénteken az egyik kiemelkedő programpont a kerekasztal-beszélgetés lesz a helyi oktatásról, amelyre várják Kallós Zoltán államtitkárt is. Miután köszöntik a testvértelepülések küldötteit, 19 órától koncertekre kerül sor, fellép a Fuse band, a mogyoródi zumba csoport, valamint a 3+2 együttes.
Szombaton a már említett hagymakörútra várják az érdeklődőket 12–18 óra között. Este 7 órától a Csíkszentgyörgyi Székely Góbék lépnek fel, majd 20.30 órától Magna Cum Laude koncerttel zárul a nap.
19 óra 30 perctől a Slágerebbje zenél a színpadon, 21 órától pedig a Projekt X zenekar. A részletes program megtalálható Madéfalva község és a Madéfalvi Hagymafesztivál Facebook-oldalán.
Marosvásárhelyre indult szombaton a 39 éves, mezőbodoni férfi Pal Ionel Silviu, aki a mai napig nem tért vissza otthonába – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
79 éves korában meghalt Sebő Ferenc Kossuth-díjas énekes, gitáros, tekerőlantos, dalszerző, népzenekutató és építészmérnök, a Nemzet Művésze, a hazai hangszeres népzenei mozgalom és a táncházmozgalom egyik alapítója.
A marosvásárhelyi diáknapokat idén május 27–30. között rendezik meg a Vibe-fesztivál helyszínén, de a város számos tere otthont ad a rendezvénynek, amely nemcsak az egyetemistákat szólítja meg.
Az év első negyedévében 33.966 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével – tájékoztatott hétfőn az intézmény.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) közös bizalmatlansági indítványát akkor fogják benyújtani, amikor meglesz a 233 támogató aláírás – nyilatkozta hétfőn George Simion.
Leállították a Székely Tv műsorszórását: a helyi csatorna 16 év után, gazdasági okok miatt szűnt meg. A Csíkszeredában működő stúdió vasárnap éjjel zárt be végleg, hétfőn pedig már csak a „Nem érhető el a szolgáltatás” felirat fogadta a nézőket.
Lakóház tetejére dőlt egy fa hétfőn a Vasláb községhez tartozó Marosfőn, tűzoltók a helyszínre siettek, hogy eltakarítsák – közli a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Marian Neacșu volt kormányfőhelyettes hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) közösen bizalmatlansági indítványt terjeszt be az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
A hétvége folyamán számos Petrom-töltőállomás maradt gázolaj és benzin nélkül. Sok helyen hétfőn sem tudták pótolni a hiányzó üzemanyagot: Baróton például napok óta nem tudnak tankolni a gépjárművezetők.
Közel harminc házat érintett egy vasárnap reggel a Vrancea megyei Soveja községhez tartozó Rucăreni településen kitört tűzvész; az épületek mintegy fele porig égett, összesen több mint 300 embert evakuáltak.
szóljon hozzá!