
A hagymafesztivál programját ismertette Szentes Csaba madéfalvi polgármester
Fotó: Veres Nándor
Újdonság lesz a hagymakörút a XII. Hagymafesztiválon Madéfalván, amelyen hét hagymapontnál különböző tematikájú hagymás ételeket lehet majd kóstolni, magyar borokkal társítva. A rendezvénysorozat szeptember 11-én kezdődik és egy hétig tart.
2022. szeptember 08., 14:582022. szeptember 08., 14:58
2022. szeptember 08., 15:492022. szeptember 08., 15:49
„Két év szünet után idén újra megszervezzük a Madéfalvi Hagymafesztivált, amelynek célja egyrészt felrázni a helyi közösséget, bevonni őket a község közösségi életébe, továbbá megmutatni a kívülállóknak, hogy hogyan is élnek Madéfalván” – vezette fel Szentes Csaba polgármester. A madéfalvi községvezető csütörtöki sajtótájékoztatóján ismertette a XII. Hagymafesztivál részletes programját, amelyek közül kiemelte a jövő szombati Hagymakörutat mint újdonságot.
– fogalmazott az elöljáró.
Az eseményen a község hét pontján alakítanak ki ilyen kóstolási helyszíneket, ahol vadas, birka-, borjú-, szarvasmarha-, sertés-, valamint csirkehúst felhasználva készítenek hagymás ételeket. Ezeket pedig egy 70 lej értékű értékjeggyel lehet majd megkóstolni, ugyanis
Mindezek mellé jár majd egy-egy deciliter magyar bor. Mint megtudtuk, ötszáz kóstolóadaggal, és ezzel együtt 500 ételjeggyel készülnek. Ezeket elővételben Madéfalva Polgármesteri Hivatalánál, vagy a helyszínen a kialakított információs pontnál lehet majd megvásárolni. Az ételjegyek mellé adnak egy tányért, kanalat és egy poharat.
A hagymafesztivál első programpontja vasárnap a traktoros felvonulás és ügyességi verseny lesz – 13, majd 14 órától. Ezt követően lovas ügyességi versenyre is sor kerül 16 órától. A következő héten, kedden ifjúsági napot tartanak, újjáalakul a helyi ifjúsági szervezet. Szerdán önkormányzati labdarúgótornát szerveznek, csütörtökön a néptáncé lesz a főszerep. Pénteken az egyik kiemelkedő programpont a kerekasztal-beszélgetés lesz a helyi oktatásról, amelyre várják Kallós Zoltán államtitkárt is. Miután köszöntik a testvértelepülések küldötteit, 19 órától koncertekre kerül sor, fellép a Fuse band, a mogyoródi zumba csoport, valamint a 3+2 együttes.
Szombaton a már említett hagymakörútra várják az érdeklődőket 12–18 óra között. Este 7 órától a Csíkszentgyörgyi Székely Góbék lépnek fel, majd 20.30 órától Magna Cum Laude koncerttel zárul a nap.
19 óra 30 perctől a Slágerebbje zenél a színpadon, 21 órától pedig a Projekt X zenekar. A részletes program megtalálható Madéfalva község és a Madéfalvi Hagymafesztivál Facebook-oldalán.
Legkésőbb hétfőn véglegesíti a kormány a nyugdíj és az állami fizetés halmozását szabályozó törvénytervezetet – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Szószegéssel vádolja az RMDSZ-be belépni készülő Nagy Zoltánt, Gyergyószentmiklós polgármesterét az EMSZ gyergyószentmiklósi szervezete. Szerintük ez a lépés már egy ideje várható volt.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza. A lányt péntek este az Ady negyed környékén találták meg.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
Be kell zárni azokat az állami vállalatokat, amelyeket már nem lehet megmenteni; listájukat hamarosan közzéteszi a kormány – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Hargita megye több településén sűrű köd szállt le péntek estére. Néhol akár ötven méter alá csökkenhet a látótávolság.
Ilie Bolojan pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet elküldték véleményezésre a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácshoz (CSM).
Ne szereljenek a gyalogátjárók környékére parkolást akadályozó oszlopokat, mert ezzel több tíz állomásozót szüntetnek meg – kérték a tanácsosok pénteken Marosvásárhelyen. A kérés a közlekedésügyi bizottság térfelén van.
szóljon hozzá!